Wiadomości z Żor

Za butelkę alkoholu może trafić na 10 lat do więzienia

  • Dodano: 2018-07-17 12:00

Nawet do 10 lat więzienia grozi 34-latkowi z Żor, który w sobotę dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł butelkę markowego alkoholu, a gdy na gorącym uczynku przyłapał go przypadkowy świadek rzucił się na niego z pięściami.  Prokurator po przedstawieniu zarzutu objął 34-latka policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, wieczorem. Po 21.00 mężczyzna w towarzystwie kolegi pojawił się w jednej z miejscowych sieciówek. Za paskiem od spodki schował butelkę markowego alkoholu. Sądził, że wyjdzie ze sklepu niezauważony, jednak się bardzo pomylił.

W pewnym momencie 34-latka zauważył inny klient, który nie akceptując jego bezprawnego zachowania postanowił zareagować. Wówczas to rozjuszony złodziej zaatakował go i zaczął szarpać, popychać oraz uderzać pięściami.

Na pomoc świadkowi pospieszył inny klient i razem z nim ujął agresywnego 34-latka, a chwilę później przekazali go w ręce policjantów. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut kradzieży rozbójniczej i został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również