Wiadomości z Żor

XXII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym [FOTO]

  • Dodano: 2021-12-31 11:30

Od ponad dwudziestu lat w grudniu do żorskiej Hali Widowiskowo-sportowej przybywa kilkuset miłośników tenisa stołowego. Wigilijny turniej jest największym tenisowym wydarzeniem w południowej Polsce w okresie świąteczno-noworocznym.

Wigilijny turniej w tenisie stołowym

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w minioną środę 29 grudnia odbyła się kolejna, XXII edycja Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przy współpracy z Panem Karolem Łużniakiem - byłym posłem na Sejm oraz pomysłodawcą turnieju.

- Jest nam niezmiernie miło, iż rocznej przerwie rozgrywki nadal cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy postanowili okres przerwy świąteczno-noworocznej spędzić bardzo aktywnie i w asyście opiekunów dotarli na żorską halę z wielu odległych miejscowości m.in. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Częstochowy, Opola, Mikołowa, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Borucina, Sarnowa, Wisły, Czernicy, Chybia, Zawiercia czy też z Rzeszowa odległego od Żor o 300 km lub województwa lubuskiego, miejscowości Słońsk oddalonej od naszego miasta o blisko 500 km. Z blisko 180 zgłoszonych zawodników do rywalizacji przystąpiło 168 osób - przekazuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Turniej został rozegrany na 24 przygotowanych stołach do „ping-ponga” w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców, w kategoriach open (amatorzy i zrzeszeni) i amatorów.

Ceremonii otwarcia oraz zamknięcia turnieju, dokonał Karol Łużniak - inicjator turnieju, w asyście prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego – Roberta Wielgosza oraz Marka Utraty - Dyrektora MOSiR Żory. Pragniemy zaznaczyć, że podczas otwarcia wieloletni pracownik MOSiR Żory Pani Elżbieta Serbin została uhonorowana z rąk Jacka Świerkockiego radnego Sejmiku Województwa Śląskiego „Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Nagrody dla uczestników

Na zakończenie turnieju nagrodzono po ośmiu najlepszych zawodników w każdej kategorii pamiątkowymi koszulkami oraz dyplomami, a zawodnicy z miejsc I-III, otrzymali dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Śląskiego. 

W tegorocznej edycji Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer Prezydent Miasta Żory - Waldemar Socha oraz Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego – Robert Wielgosz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również