Wiadomości z Żor

Wystawa "Portret prawdziwy" w żorskim Muzeum Ognia. Zobacz, co się działo!

  • Dodano: 2024-02-07 09:30

"Jeszcze przedwczoraj po księżycu chodziłam, kosmos mnie wołał" - te słowa wciąż rezonują w naszych umysłach, gdy wspominamy piątkowy wieczór i magiczną muzykę zespołu LOR.

Wspomnienia z żorskiego wernisażu w Muzeum Ognia

Uroczysty wernisaż konkursu "Portret Prawdziwy" po raz trzeci odbył się w Muzeum Ognia, przenosząc nas w pozaziemską podróż, podczas której sztuka skutecznie oderwała nas od ziemi.

Piątkowy wieczór zgromadził miłośników sztuki, którzy mieli okazję zobaczyć najlepsze konkursowe fotografie, wyłonione spośród 4 tysięcy nadesłanych prac z całego świata. To spotkanie twarzą w twarz z portretami, za którymi kryją się prawdziwe emocje, historie i ludzie. Każda z wyróżnionych prac jest zaproszeniem do intymnego, kameralnego świata, często prezentując prawdziwe oblicze, które nie zawsze jest łatwe w odbiorze.

- Myślę, że fotografia, która zdobyła pierwsze miejsce, może wzbudzać kontrowersje, sztuka w końcu powinna skłaniać do refleksji, przemyśleń" – mówił Adam Polański, pomysłodawca konkursu, dzieląc się z nami refleksjami na temat jego najnowszej edycji.

Wernisaż powitał osobiście Damian Halmer, nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, oraz Elżbieta Koczar, dzięki której odsłona konkursu prezentowana jest także w naszym mieście.

"Po raz pierwszy w historii konkursu dwie osoby z naszego miasta znalazły się w gronie laureatów" – mówiła Elżbieta Koczar podczas swojego wystąpienia. - "Myślę, że prace Piotra Tomali są mieszkańcom dobrze znane i zasługują na ogólnopolskie uznanie, z kolei fotografia Lucyny Kucharskiej to dla nas zupełnie nowe odkrycie."

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również