Wiadomości z Żor

Wyróżnienie dla Komendy Miejskiej Policji w Żorach

  • Dodano: 2021-04-23 08:45, aktualizacja: 2021-04-23 09:02

Komenda Miejska Policji w Żorach znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Firmę i Instytucję w Dniu przedsiębiorczości 2020.

Wśród docenionych za działalność na rzecz pomocy młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej jako jedyna ze śląskich komend stanęła u boku uhonorowanej tożsamym tytułem Komendy Głównej Policji.

Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Na ręce Komendanta Miejskiego w Żorach insp. Grzegorza Grabca z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości wpłynęło wyróżnienie za działalność w ramach Dnia przedsiębiorczości 2020. Żorska komenda otrzymała statuetkę i dyplom dla Najaktywniejszej Instytucji i tym samym znalazła się w gronie laureatów konkursu, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości w składzie: Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Iwona Michałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Małgorzata Sobkowicz, Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości wyłonił laureatów w kategoriach: najaktywniejszej szkoły, najaktywniejszej firmy i instytucji na poziomie ogólnopolskim i regionalnym oraz najaktywniejszego szkolnego koordynatora. To właśnie w drugiej z kategorii uhonorowano za działalność na rzecz zawodowej edukacji młodzieży Komendę Miejską Policji w Żorach.

Warto podkreślić, że obok Komendy Głównej Policji tylko dwie komendy z całej Polski sięgnęły po wyróżnienie – Komenda Miejska Policji w Żorach i jedna z komend w województwie mazowieckim. Na poziomie lokalnym statuetkę i dyplom przyznano także Komendzie Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Żorach.

Policjanci zaangażowani w organizację działań adresowanych do młodzieży podkreślają, że to dla nich prawdziwy zaszczyt, a przede wszystkim owoc wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół i III Liceum Ogólnokształcącym imieniem Zbigniewa Herberta w Żorach z klasami o profilu policyjnym, którego uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w różnych, ciekawych projektach.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ja

    Dobrze by bylo zobaczyć jakiegoś aktywnego policjanta tej "najaktywniejszej firmy" w terenie bo póki co w ogóle nie można na nich liczyć

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.