Wiadomości z Żor

Wypadek drogowy na Rybnickiej. Rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2022-04-13 14:30

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj po godzinie 13:00 na ulicy Rybnickiej.

Rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala

Na ulicy Rybnickiej, tuż po godzinie 13:00 doszło do wypadku drogowego z udziałem kierującej samochodem osobowym oraz rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca fordem 46-letnia żorzanka, podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 75-latce kierującej rowerem, która poruszała się nim po chodniku. Rowerzystka uderzyła w pokrywę silnika, a następnie upadła na ziemię.

Z obrażeniami barku i nogi 75-latka została przewieziona do szpitala, celem dalszej diagnostyki i ewentualnej hospitalizacji.

Pamiętajmy, iż rowerzyści stanowią również grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i piesi. Pomimo, iż sezon na jednoślady nie rozpoczął się jeszcze w pełni, to tylko w I kwartale bieżącego roku, na terenie województwa śląskiego z udziałem rowerzystów doszło do prawie 120 wypadków drogowych, w których 130 osób zostało rannych, a 1 osoba poniosła śmierć. Bacznie obserwujmy otoczenie drogi, pobocze, chodnik i reagujmy w taki sposób, aby tych groźnych w skutkach sytuacji było jak najmniej.


Źródło: KMP Żory

Komentarze (1)    dodaj »

  • Yataman

    w pokrywę silnika... a gdzie samochód miał maskę...?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również