Wiadomości z Żor

Wyniki Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021

  • Dodano: 2020-10-26 08:15, aktualizacja: 2020-10-26 08:35

Znamy już wyniki Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021! Głosami mieszkańców Żor do realizacji w przyszłym roku zostały trzy projekty, których łączna wartość to ponad dwa miliony złotych.

Przez 2 tygodnie mieszkańcy Żor mogli oddawać głosy w Żorskim Budżecie Obywatelskim 2021

Głosowanie odbywało się papierowo oraz elektronicznie, a ostatnie do Urzędu Miasta Żory spłynęło 991 głosów, w których 917 było ważnych a 74 nieważne.

Najwięcej głosów otrzymał projekt pn. „Zazielenić Żory”, zgłoszony przez Sylwię Konik. W ramach tego projektu za kwotę 1 600 000,00 zł w naszym mieście zasadzonych zostanie aż tysiąc drzew!

Drugie miejsce w głosowaniu mieszkańców zajął zgłoszony przez Sławomira Tagowskiego projekt pn. Budowa kortu do gry w padel w celu reaktywacji terenu byłego boiska do siatkówki przy hali sportowej MOSiR Żory. Dzięki niemu żorzanie już w przyszłym roku będą mogli doskonalić swoje umiejętności gry w padel. Co to za sport? Tych, którzy jeszcze nie wiedzą, zapraszamy do obejrzenia filmu.

W 2021 roku w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowany zostanie też projekt pn. „Przystanek Zachód” – koncepcja zagospodarowania ogólnomiejskiej strefy rekreacyjno-wypoczynkowej mieszkańca przy stawie ERG, zgłoszony przez Henryka Oszka. Zakłada on stworzenie przy stawie ERG przestrzeni rekreacyjnej, która będzie służyła m.in. miłośnikom turystyki rowerowej.

Szczegółowe wyniki głosowania

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.