Wiadomości z Żor

Wiozła jajka i nie chciała, aby się stłukły... Kierującej grozi sroga kara!

  • Dodano: 2022-04-19 10:15, aktualizacja: 2022-04-19 14:19

W piątek po godzinie 13:00 na Alei Jana Pawła II mundurowi zauważyli samochód, który ominął inny pojazd, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej wchodzącej na przejście dla pieszych. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Zdarzenie miało miejsce w Wielki Piątek tuż po godzinie 13:00 na Alei Jana Pawła II, w trakcie prowadzonych lokalnych działań pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zauważyli samochód marki Ford, który ominął inny samochód, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, iż tłumaczenie w porównaniu do życia ludzkiego okazało się niezwykle błahe. Powodem złamania przepisów przez 48-latkę była obawa o możliwość stłuczenia przewożonych jajek.
Choć początkowo kierująca przyjęła zaproponowany mandat karny, to finalnie sprawą zajmie się sąd, gdyż ostatecznie taką decyzję podjęła 48-latka.

Policja przypomina, iż zgodnie z taryfikatorem obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku za omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu grozi kara 1500 zł i 10 punktów karnych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sąd może wymierzyć grzywnę nawet 30 tysięcy złotych.


Źródło: KMP Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również