Wiadomości z Żor

Wesprzyj dzieciaki z Baranowic! Liczy się każdy głos

  • Dodano: 2024-04-25 08:30, aktualizacja: 2024-04-25 08:41

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 potrzebują Waszych głosów, aby zakwalifikować się do finału Europejskiego Konkursu Statystycznego. O zwycięstwie zdecyduje komisja, ale również internauci, dlatego zachęcamy do oddania głosu na baranowickie Mądrale.

Są w 7 klasie a mają wiedzę jak licealiści!

Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 5 w Żorach-Baranowicach są laureatami etapu krajowego Europejskiego Konkursu Statystycznego. By osiągnąć tak wielki sukces, musieli oni posiąść wiedzę z dziedzin statystyki i prawdopodobieństwa, czyli zagadnień przerabianych w szkole średniej! Wykorzystać swoje zdolności analityczne, wzbogacić wiedzę o statystyce i rozwijać umiejętności analityczne postanowili uczniowie: Tymoteusz Kula, Kinga Lajdamik i Antoni Waleczek, którzy wzięli udział w drużynowym konkursie organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny oraz Eurostat we współpracy z 20 instytucjami statystycznymi państw europejskich.

Znaleźli się w czołówce

Pierwszy etap wymagał opanowania zagadnień z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, a także umiejętności czytania i wyszukiwania danych statystycznych oraz rozwiązania w oparciu o te umiejętności zadań. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się około 10% zespołów. Drugi etap był trudniejszy - w oparciu o dane statystyczne, uczniowie musieli przygotować prezentację na zadany temat. Ale udało się! Laureatami konkursu na poziomie krajowym zostało tylko 5 drużyn, w tym Mądrale z Żor.

Baranowickie Mądrale pokonały pod bacznym okiem pani Małgorzaty Lajdamik ponad 400 drużyn, ale to jeszcze nie koniec konkursowych zmagań. Ostatni etap konkursu zostanie rozstrzygnięty na podstawie ilości oddanych głosów - 50% głosów przyznaje komisja, a pozostałe 50% jest uzależnione od głosów internautów.

Macie czas do niedzieli!

Głosowanie potrwa do niedzieli, 28 kwietnia i odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: https://rejestracja.stat.gov.pl/GlosowanieEKS/Konkurs/KategoriaB

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również