Wiadomości z Żor

Weekend Szkoleń Kajakowych na żorskim Śmieszku

  • Dodano: 2022-05-24 09:30

W pierwszy weekend czerwca ukraińskie rodziny przebywające w Żorach oraz polskie rodziny goszczące uchodźców z Ukrainy będą mogły bezpłatnie wziąć udział w szkoleniu kajakowym na żorskim Śmieszku. W programie zajęcia kajakowe, podstawy ratownictwa, wstęp do raftingu, kajakowe regaty rodzinne na Śmieszku oraz ognisko z kiełbaskami.

Jedno szkolenie potrwa około 8 godzin z przerwą na ciepły posiłek. Zakres zajęć będzie zawierał 1 i 2 stopień umiejętności wg Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych (PSKK).

Zajęcia skierowane są do osób które:

  • nigdy nie pływały kajakiem, a chciałyby nauczyć się podstaw, by świadomie i bezpiecznie ruszyć na szlaki;
  • mają już pierwsze doświadczenia z kajakarstwem, ale chciałyby odświeżyć, uzupełnić i usystematyzować swoją wiedzę;
  • planują spływ w sezonie po rzekach nizinnych i chcą przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa (niezależnie od tego czy jest to spływ zorganizowany, grupowy czy prywatny).

Dokonując zgłoszenia należy wybrać dzień szkolenia - 4 lub 5 czerwca oraz określić liczbę i wiek uczestników, w celu właściwego dobrania sprzętu asekuracyjnego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny! Zapisy na szkolenie prowadzone są przez koordynatora Marcina Madzię, e-mail: madras@sitk.pl tel. 600 344 978.

Odbywające się w tym terminie imprezy szkoleniowe odbędą się pod wspólnym hasłem „Weekendu Szkoleń Kajakowych” (WSKaj) w ramach projektu pn. „Bezpiecznie w kajaku dla każdego – weekend szkoleń kajakowych” dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Weekend Szkoleń Kajakowych na żorskim Śmieszku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również