Wiadomości z Żor

Weekend Szkoleń Kajakowych na żorskim Śmieszku

  • Dodano: 2022-05-24 09:30

W pierwszy weekend czerwca ukraińskie rodziny przebywające w Żorach oraz polskie rodziny goszczące uchodźców z Ukrainy będą mogły bezpłatnie wziąć udział w szkoleniu kajakowym na żorskim Śmieszku. W programie zajęcia kajakowe, podstawy ratownictwa, wstęp do raftingu, kajakowe regaty rodzinne na Śmieszku oraz ognisko z kiełbaskami.

Jedno szkolenie potrwa około 8 godzin z przerwą na ciepły posiłek. Zakres zajęć będzie zawierał 1 i 2 stopień umiejętności wg Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych (PSKK).

Zajęcia skierowane są do osób które:

  • nigdy nie pływały kajakiem, a chciałyby nauczyć się podstaw, by świadomie i bezpiecznie ruszyć na szlaki;
  • mają już pierwsze doświadczenia z kajakarstwem, ale chciałyby odświeżyć, uzupełnić i usystematyzować swoją wiedzę;
  • planują spływ w sezonie po rzekach nizinnych i chcą przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa (niezależnie od tego czy jest to spływ zorganizowany, grupowy czy prywatny).

Dokonując zgłoszenia należy wybrać dzień szkolenia - 4 lub 5 czerwca oraz określić liczbę i wiek uczestników, w celu właściwego dobrania sprzętu asekuracyjnego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny! Zapisy na szkolenie prowadzone są przez koordynatora Marcina Madzię, e-mail: madras@sitk.pl tel. 600 344 978.

Odbywające się w tym terminie imprezy szkoleniowe odbędą się pod wspólnym hasłem „Weekendu Szkoleń Kajakowych” (WSKaj) w ramach projektu pn. „Bezpiecznie w kajaku dla każdego – weekend szkoleń kajakowych” dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Weekend Szkoleń Kajakowych na żorskim Śmieszku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.