Wiadomości z Żor

W pierwszy weekend września na Trakcie Piastowskim odbędzie się Jarmark Władysławowski!

  • Dodano: 2023-08-31 10:15

Przed nami Jubileuszowa edycja Jarmarku Władysławowskiego. Dwudziesta edycja tej niezwykłej imprezy odbędzie się w pierwszy weekend września na Trakcie Piastowskim przy Klubie MOK Rebus. Przed nami dwa dnie wypełnione największymi przebojami lat 60’, 70’ i 80’ a także hitami wprost ze śląskiej listy przebojów.

Pred nami XX Jarmark Władysławowski

Jarmark Władysławowski to od lat jedna z najpopularniejszych imprez w naszym mieście. Także w tym roku liczymy na to, że mieszkańcy i goście licznie pojawią się pod sceną umiejscowioną obok Klubu MOK Rebus. Będą na nich czekały dwa dni świetnej zabawy, wypełnione muzyką, tańcem i śpiewem. Jak co roku nie zabraknie pokazów rycerskich i rodzinnych rozgrywek sportowych. Na odwiedzających będą też czekały stragany z rękodziełem i wiele pyszności.

XX Jarmark Władysławowski rozpocznie się w sobotę, 2 września o godz. 14:00 od przemarszu Księcia Władysława ze świtą, w towarzystwie mażoretek oraz Orkiestry Dętej KWK Borynia przez całą dzielnicę. Następnie o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Jarmarku, po którym wystąpią dla nas utalentowani wychowankowie MOK Żory: Mateusz Kempny, Voce Vocal Studio oraz Aikido Yoshincan. Następnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta w klimacie znanych i lubianych przebojów lat 60’, 70’ i 80’ minionego wieku. Na początek, o godz. 16:00 zagrają dla nas Polscy Beatlesi, czyli zespół The Postman. Następnie o godz. 17:45 będziemy mogli posłuchać największych przebojów grupy ABBA w wykonaniu zespołu ABBA Family. Po subtelności ABBY czas na żywiołowość Boney M. Najpopularniejsze hity tego zespołu wykona grupa Boney Fame. Początek koncertu o godz. 19:15. Imprezę zakończą przeboje króla rock'n'rolla, czyli Elvisa Presleya w wykonaniu Jacka „Elvisa” Dymka!

W tym dniu zaplanowano także pokazy rycerskie oraz prezentacje broni palnej, przygotowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach.

Niedziela, 3 września upłynie pod znakiem śląskiej biesiady i kabaretu w najlepszym wydaniu! Świętowanie Jarmarku Władysławowskiego rozpocznie się o godz. 14:00 od występów żorskich zespołów tanecznych i muzycznych MOK Żory, a będą to: Zespół Pieśni i Tańca „SARI”, Klub Piosenki Ballo, Wesołe Nutki, Magic Voice, Powiew młodości, Ladies Banditos i Formacja Taneczna Reaktywacja. Równolegle od godz. 15:00 będą trwały atrakcje rekreacyjno-sportowe przygotowane przez MOSiR Żory.

O godz. 17:15 na scenie zaprezentuje się Grupa FEST, która porwie publiczność do zabawy swoim szlagierowo-kabaretowym show. Po nich scenę przejmą artyści z Kabaretu Rewers, na czele z Januszem Rewersem, znanym z kabaretu Ciach. Wieczór zakończy natomiast prawdziwa muzyczna uczta w śląskich klimatach w wykonaniu popularnego zespołu Happy Jędrowski Show!

Ponadto od godz. 18:00 w Klubie L4 będzie obywała się potańcówka w klimacie Bachata & Salsa.

Udział w imprezie jest bezpłatny!. Uczestnicy, biorąc udział w Jarmarku Władysławowskim, wyrażają zgodę na rejestrowanie ich wizerunku. Organizatorami Jarmarku Władysławowskiego, Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach i Rada Dzielnicy Księcia Władysława a współorganizują go także MOSiR Żory i Spółdzielnia Mieszkaniowa Żory.

W pierwszy weekend września na Trakcie Piastowskim odbędzie się Jarmark Władysławowski!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również