Wiadomości z Żor

Utrudnienia na DK81. W Orzeszu robotnicy wrócili do pracy

  • Dodano: 2018-02-16 11:30

Kierowcy korzystający z DK81 muszą uzbroić się w cierpliwość. Od poniedziałku 29 stycznia na orzeskim odcinku drogi wznowione zostały prace remontowe. Trzeba liczyć się ze zwężeniami i ograniczeniem płynności ruchu.

Od kilkunastu dni na orzeskim odcinku DK81 w Zawiści robotnicy pracują nad budową zabezpieczeń przeciwhałasowych. Ekrany zostaną zamontowane na ponad kilometrowym odcinku drogi. W ramach zadania prowadzone są także prace dotyczące przebudowy sieci teletechnicznej, energetycznej, wodociągowej, likwidacji rowu drogowego oraz budowy kanalizacji deszczowej, budowy drogi pieszo-jezdnej wraz ze zjazdami do posesji

Głównym inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe "GOMIBUD", Sp. z o.o. ze Skawiny.

W tym miejscu DK81 wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu:

Polega ona na utrzymaniu zajęcia prawego pasa ruchu i chodnika przy jezdni prawej (w kierunku na Skoczów). W kolejnych okresach planowane jest również zamknięcie wyjazdu z dróg lokalnych na DK81 oraz wprowadzenie utrudnień na DW 926 (ul. Mikołowska w rejonie skrzyżowania z drogą krajową nr 81). Przepraszamy za utrudnienia – czytamy na stronie internetowej orzeskiego UM.

Kierowcy podróżujący do i z Żor muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż zgodnie z planem inwestorskim prace mają potrwać do końca maja tego roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również