Wiadomości z Żor

Ulica Ogrodowa zostanie wyremontowana! Będą utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2023-02-07 07:45, aktualizacja: 2023-02-07 07:58

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Ogrodowej w Żorach. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, powstanie nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy, uporządkowana zostanie również zieleń w pasie drogowym.

Wykonawca rozpoczął prace od wycinki drzew rosnących wzdłuż ul. Ogrodowej

Było to konieczne ze względu na kolizję z inwestycją oraz złą kondycję fitosanitarną niektórych drzew. Ponadto mieszkańcy ulicy Ogrodowej zgłaszali do Urzędu Miasta zagrożenie związane z możliwością uszkodzenia budynków przez łamiące się stare drzewa. W ramach prac, na całej długości ul. Ogrodowej nasadzone zostaną nowe drzewa oraz zieleń niska, które nie będą stanowiły zagrożenia dla pobliskich zabudowań oraz samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy.

Przebudowa drogi obejmie zwężenie i ujednolicenie szerokości jezdni na całej długości oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltobetonowej. Powstanie ścieżka rowerowa o nawierzchni mineralno - epoksydowej, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników. Nowy chodnik powstanie również na terenie amfiteatru, a wzdłuż jednej strony jezdni wykonane zostaną miejsca postojowe równoległe o nawierzchni z kostki betonowej. Remont obejmie również przebudowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogi.

Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę i budowę dróg lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Żory w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Przebudowa drogi ul. Ogrodowej w Żorach stanowi jedno z zadań realizowanych w ramach projektu, którego koszt wynosi 4.013.321,19 zł. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest do 25.12.2023 r.

Na czas wykonania prac wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu pojazdów

Ze względu na remont chodnika konieczne będzie także wprowadzenie ograniczeń w ruchu pieszych. Na etapie frezowania nawierzchni jezdni prowadzone będzie dodatkowo ręczne kierowanie ruchem pojazdów. Wprowadzony zostanie także objazd ulicami: Aleją Wojska Polskiego, Aleją Niepodległości, Stodolną, Za Fosą, zgodnie z poniższą mapą:

Ulica Ogrodowa zostanie wyremontowana! Będą utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również