Wiadomości z Żor

Trwa druga tura wyborów. Znamy frekwencję do godz. 12:00

  • Dodano: 2018-11-04 15:15

Trwa druga tura wyborów samorządowych!

W Żorach, o fotel prezydenta miasta walczą Anna Gaszka oraz Waldemar Socha. Na godz. 12:00 w Żorach frekwencja wynosiła 13,10%. W całej Polsce było to 15,61%. a w województwie śląskim - 13,82%. Kolejne dane będą znane po godz. 17:00.

Wszystkie komisje zostały otwarte zgodnie z planem, o godz. 7.00. Przypominamy, że lokale wyborcze znajdują się w tych samych miejscach co 21 października, gdy pierwszy raz oddawaliśmy głos. Każda osoba chcąca oddać głos musi pamiętać, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport). Członkowie komisji będą wymagać jego okazania w celu weryfikacji w spisie wyborców.

Na karcie do głosowania, znajdą się tylko dwa nazwiska kandydatów. Przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić znak X (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki). Jeżeli znak X zostanie postawiony w obu kratkach obok kandydatów, albo nie będzie go wcale, głos będzie nieważny. Informację, jak poprawnie zagłosować, będzie można znaleźć na dole karty.

Głosowanie potrwa do godz. 21:00.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Adam z Żor

    A dlaczego przy wejściu do lokalu wyborczego na Korfantego Gaszka reklamuje się z plakatu , przecież to zabronione - zrobiłem fotkę będzie interwencja. Komisja jest ślepa ?

  • Juka

    Moja komisja np wczoraj przy odbiorze kart zgłosiła taki fakt bi też był plakat przy wejściu do lokalu wyborczego i dzisiaj już go nie było. Albo zaniedbanie komisji albo ktoś olał sprawę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również