Wiadomości z Żor

Terminy składania wniosków o świadczenia z MOPS w 2020 roku

  • Dodano: 2020-06-25 08:15, aktualizacja: 2020-06-25 07:22

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach informuje, że wnioski na nowy okres zasiłkowy można składać od 1 lipca drogą elektroniczną lub od 1 sierpnia w formie tradycyjnej.

Wnioski o ustalenie prawa do: świadczenia Dobry Start (300+), świadczeń rodzinnych oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego, na okres 2020/2021 można składać już od 1 lipca 2020 r. wyłączenie w formie elektronicznej - za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP i portalu informacyjno-usługowego Emp@tia.

Wnioski o świadczenie Dobry Start można będzie złożyć również za pośrednictwem stron internetowych: banków krajowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (świadczących usługi składania wniosków drogą elektroniczną) oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Natomiast od 1 sierpnia 2020 r. wnioski o powyższe świadczenia można będzie złożyć w tradycyjnej formie (papierowej).

Z uwagi na stan epidemii, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa klientów, jak również pracowników, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach ograniczył do niezbędnego minimum wizyty klientów w Ośrodku. W związku z powyższym zachęcamy do skorzystania z możliwości złożenia wniosków:
- drogą pocztową na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach: Dział Świadczeń Rodzinnych, Rynek 9, 44-240 Żory,
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej, tj. za pomocą systemu teleinformatycznego ePUAP, Emp@tia, banków krajowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (świadczących usługi składania wniosków drogą elektroniczną),
- poprzez złożenie w skrzynce podawczej, zlokalizowanej przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Żory od strony parkingu (z dopiskiem „do Działu Świadczeń Rodzinnych”).
Wnioski można również złożyć osobiście w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach przy Rynku 9. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się pod numere 32 43 48 183.

Jednocześnie przypominamy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na kolejny na okres świadczeniowy 2021/2022 będzie można składać od 1 lutego 2021 w formie elektronicznej, natomiast od 1 kwietnia 2021 w formie papierowej. Przypominamy, że aktualnie trwający okres, dotyczący świadczenia wychowawczego kończy się 31.05.2021 roku.

Formularze wniosków i oświadczeń niezbędnych do ustalenia prawa do świadczeń można pobrać na stronie mopszory.bip.net.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również