Wiadomości z Żor

Terminy składania wniosków o świadczenia z MOPS w 2020 roku

  • Dodano: 2020-06-25 08:15, aktualizacja: 2020-06-25 07:22

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach informuje, że wnioski na nowy okres zasiłkowy można składać od 1 lipca drogą elektroniczną lub od 1 sierpnia w formie tradycyjnej.

Wnioski o ustalenie prawa do: świadczenia Dobry Start (300+), świadczeń rodzinnych oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego, na okres 2020/2021 można składać już od 1 lipca 2020 r. wyłączenie w formie elektronicznej - za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP i portalu informacyjno-usługowego Emp@tia.

Wnioski o świadczenie Dobry Start można będzie złożyć również za pośrednictwem stron internetowych: banków krajowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (świadczących usługi składania wniosków drogą elektroniczną) oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Natomiast od 1 sierpnia 2020 r. wnioski o powyższe świadczenia można będzie złożyć w tradycyjnej formie (papierowej).

Z uwagi na stan epidemii, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa klientów, jak również pracowników, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach ograniczył do niezbędnego minimum wizyty klientów w Ośrodku. W związku z powyższym zachęcamy do skorzystania z możliwości złożenia wniosków:
- drogą pocztową na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach: Dział Świadczeń Rodzinnych, Rynek 9, 44-240 Żory,
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej, tj. za pomocą systemu teleinformatycznego ePUAP, Emp@tia, banków krajowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych (świadczących usługi składania wniosków drogą elektroniczną),
- poprzez złożenie w skrzynce podawczej, zlokalizowanej przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Żory od strony parkingu (z dopiskiem „do Działu Świadczeń Rodzinnych”).
Wnioski można również złożyć osobiście w siedzibie Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach przy Rynku 9. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się pod numere 32 43 48 183.

Jednocześnie przypominamy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na kolejny na okres świadczeniowy 2021/2022 będzie można składać od 1 lutego 2021 w formie elektronicznej, natomiast od 1 kwietnia 2021 w formie papierowej. Przypominamy, że aktualnie trwający okres, dotyczący świadczenia wychowawczego kończy się 31.05.2021 roku.

Formularze wniosków i oświadczeń niezbędnych do ustalenia prawa do świadczeń można pobrać na stronie mopszory.bip.net.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.