Wiadomości z Żor

Technikum nr 1 przejdzie termomodernizację! Miasto otrzymało dofinansowanie

  • Dodano: 2021-11-05 10:15

Prawie milion złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej otrzymały Żory na poprawę efektywności energetycznej budynku Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika!

Dofinansowanie na termomodernizację żorskiego technikum

Zaktualizowano  wyniki konkursu z poddziałania 4.3.4. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – konkurs, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki osiągniętym oszczędnościom dofinansowania otrzymały kolejne projekty na liście rankingowej, w tym zgłoszony przez Gminę Miejską Żory projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach” (w momencie składania wniosku taka była nazwa tej szkoły - przyp. red.).

Nasze miasto otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 985 150,00 zł, a koszt realizacji całego projektu oszacowano na 1 813 020,00 zł. W ramach projektu przeprowadzone zostaną niezbędne prace ogólnobudowlane i instalacyjne mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynku Technikum nr 1.

- Realizacja inwestycji przełoży się na redukcję ubytków ciepła, a w konsekwencji na oszczędności i większą dbałość o środowisko. Dodatkową wartością będzie natomiast poprawa estetyki budynku oraz jego funkcjonalności. Warto wspomnieć, że ten projekt jest kontynuacją działań mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej, prowadzonych przez nasze miasto w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 - mówi Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach” został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.