Wiadomości z Żor

Święto Policji 2020 w Żorach

  • Dodano: 2020-07-27 07:30, aktualizacja: 2020-07-27 07:47

30 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

Choć Święto Policji dla mundurowych to wyjątkowy dzień w roku, w piątek, z powodu epidemii koronawirusa obchodzą je symbolicznie. To czas, w którym stróżom prawa, podobnie jak wszystkim obywatelom przyszło zmierzyć się z nową rzeczywistością, dlatego też na znak solidarności z nimi, w przestrzeganiu reżimu sanitarnego świętują skromnie.

Radość, satysfakcja i zadowolenie z sukcesów przyświecały w piątek policjantom, w tym stróżom prawa, którzy odebrali akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Święto Policji to bowiem wyjątkowy dzień w roku, który bez względu na to, czy opatrzony uroczystą oprawą, czy tylko symbolicznie zaakcentowany dla każdego z nich jest niezaprzeczalnie najważniejszym dniem w kalendarzu służbowym. Pomimo odmienności tegorocznego święta niesie ono jednak ze sobą, jak zawsze dumę z noszenia niebieskiego munduru, czy możliwości służenia i pomagania innym, ale również gotowość na nowe i trudne wyzwania.

W piątek na wyższe stopnie policyjne nominację otrzymało 30 żorskich mundurowych

28 z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, w tym: 6 na stopień sierżanta, 8 na stopień starszego sierżanta, 1 na stopień sierżanta sztabowego, 3 na stopień młodszego aspiranta, 8 na stopień aspiranta, 1 na stopień starszego aspiranta oraz 1 na stopień aspiranta sztabowego. Dwóch policjantów natomiast, na stopień starszego posterunkowego, mianował Komendant Miejski Policji w Żorach. Z okazji Święta Policji, które jest tradycyjnie także okazją do podziękowania wyróżniającym się pracownikom cywilnym komendy, w tym roku listy gratulacyjne wraz z życzeniami i nagrodami Prezydenta Miasta Żory trafiły do 7 z nich.

Przed Polską Policją współcześnie stoi szereg odpowiedzialnych i trudnych zadań, którym mundurowi każdego dnia stawiają czoła z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem, czy niejednokrotnie narażając swoje zdrowie, a nawet życie. Niewątpliwie jednak wiele z nich wymaga partnerskiej współpracy, która głównie płynie ze strony samorządów, sądów, prokuratur, pozostałych zorganizowanych formacji, czy organizacji pozarządowych. Dlatego też z okazji przypadającego na dziś święta Komenda pragnie podziękować Państwu za wsparcie, które otrzymuje każdego dnia, a wstępując w nowe stulecie Polskiej Policji gwarantuje że obowiązki i oczekiwania społeczne będzie spełniać niezmiennie z najwyższą starannością i oddaniem.

Komenda serdecznie gratuluje wszystkim awansowanym policjantom oraz wyróżnionym pracownikom cywilnym! Składa życzenia dalszej satysfakcji zawodowej oraz sukcesów, a także wszelkiej pomyślności, zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.