Wiadomości z Żor

Sukces uczennicy z CKZiU Żory

  • Dodano: 2021-04-26 09:45

13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu ogłoszono także wyniki konkursu literacko-plastycznego zorganizowanego przez Kancelarię Sejmu - „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.

Z tej okazji w TVP1 wyemitowano specjalną galę, by opublikować listy zwycięzców oraz wręczyć nagrody laureatom. Zwycięzcom konkursu gratulowała pomysłodawczyni konkursu Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i członkowie komitetu honorowego – ministrowie spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Wśród wyróżnionych w kategorii plastycznej znalazła się uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach - Wiktoria Mikołajczyk.

Wiktoria, która jest uczennicą 2 klasy technikum reklamy, zajęła 5 miejsce, a swoją pracę wykonała techniką cyfrową

Udział w konkursie był dla niej szczególny, ponieważ mogła połączyć swoje zainteresowania z umiejętnościami z zakresu tworzenia grafiki. To ogromny sukces, który sama laureatka komentuje słowami “Od paru lat interesuję się historią, a moją pasją są sztuki plastyczne. Uważam, że każdy powinien pamiętać i wiedzieć o tak ważnych wydarzeniach przeszłości. Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w konkursie upamiętniającym wydarzenia z Katynia i nie sądziłam, że tak daleko zajdę”.

To już II edycja konkursu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ według informacji organizatorów z całej Polski napłynęło około 4000 prac.

Lista wszystkich laureatów na stronie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/komunikat.xsp?documentId=A94DD59AFC6B2502C12586B6004A5334
 

Sukces uczennicy z CKZiU Żory

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.