Wiadomości z Żor

Strzelanie, rowery i biathlon, czyli majówka na sportowo! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-06 10:00

To była wyjątkowa aktywna majówka w naszym mieście! Zadbał o to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który wraz z partnerami przygotował moc sportowych atrakcji.

Biathlon dla każdego!

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Żor powrócił „Biathlon dla każdego”. W sobotę, 30 kwietnia na terenie Parku Cegielnia odbyły się zawody, które przyciągnęły na start zarówno osoby trenujące biathlon, jak i amatorów tej dyscypliny. Impreza w Żorach zainaugurowała tegoroczny cykl zawodów, które odbędą się w również w dziewięciu innych miastach. W zawodach wystartowało 143 uczestników, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Dodatkowo prowadzona była również klasyfikacja rodzinna Famili CUP. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Adrian Lubszczyk, który również spróbował swoich sił w biathlonowej rywalizacji. Wyniki rywalizacji znajdują się na stronie internetowej MOSiR Żory.

Żorski Rajd Rowerowy

1 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się natomiast „Żorski Rajd Rowerowy”, organizowany przez MOSiR i KTK Wandrus Żory. Impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym jak zwykle zgromadziła na starcie wielu miłośników jazdy na dwóch kółkach - w tym roku  udział wzięły 122 osoby. Uczestnicy, podzieleni na kilka grup, mieli do wyboru dwie trasy: krótszą 15 km oraz dłuższą 22 km. Punktem docelowym była przystań „Śmieszek”, gdzie na rowerzystów czekał poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, oraz możliwości bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego.

Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji 750-lecia miasta Żory

Ostatnim akcentem tegorocznej „Sportowej Majówki z MOSiR-em” były „Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji 750-lecia miasta Żory” zorganizowane tradycyjnie 3 maja na strzelnicy leśnej Dębina. Majowe zawody strzeleckie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta, nie może więc się dziwić, że podczas tegorocznej imprezy zorganizowanej wspólnie przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji do rywalizacji przystąpiło blisko 260 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Do końcowej klasyfikacji liczyło się najlepsze pięć z ośmiu strzałów oddanych z pozycji leżącej z odległości 50 metrów. Dodatkowo najlepsza trójka z każdej kategorii wzięła udział w dodatkowej konkurencji „strzał do kura” – w tym roku zestrzeliła go Kinga Fizia. Na zakończenie najlepszym zawodnikom wręczono statuetki, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Impreza odbyła się przy wsparciu Urzędu Miasta Żory oraz Koła Miejskiego LOK. Wyniki rywalizacji znajdują się na stronie internetowej MOSiR Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.