Wiadomości z Żor

Startują prace remontowe na ul. Mikołowskiej. Będą utrudnienia w ruchu!

  • Dodano: 2024-04-09 11:15

Od środy, 10 kwietnia ulica Mikołowska będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ul. Dębową do skrzyżowania z ulicami Boczną i Jodłową. Nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej oraz linii 69 ZTM relacji Żory - Mikołów.

Zmiana organizacji ruchu w Żorach

W związku zamknięciem fragmentu ulicy Mikołowskiej w Żorach informujemy, że do odwołania zostają wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej:

  • tymczasowo zmieniona zostanie lokalizacja dwóch przystanków: przystanek Mikołowska - Dębowa zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie ulic Mikołowskiej oraz Dębowej, natomiast przystanek Boczna - Klonowa będzie ulokowany przy skrzyżowaniu ulic Bocznej i Budowlanej (około 100 metrów na zachód);
  • autobusy linii 03 i 04 będą kursować według trasy objazdowej: po obsłużeniu przystanku Mikołowska - Dębowa autobus pojedzie ulicami: Mikołowską, Dębową, Brzozową oraz Boczną, do przystanku Boczna - Klonowa. Następnie, po zawróceniu autobus pojedzie w kierunku Centrum Przesiadkowego zgodnie ze standardową trasą, ulicami: Boczną, Brzozową, Mikołowską, Dworcową oraz Męczenników Oświęcimskich. Wszystkie przystanki w drodze powrotnej z ulicy Bocznej do Centrum Przesiadkowego będą obsługiwane tak, jak dotychczas;
  • przystanek Wolności - Stadion pozostaje zawieszony.

Zmianie ulegnie również trasa linii autobusowej 69 Zarządu Transportu Metropolitalnego (Żory – Mikołów). Autobusy tej linii tymczasowo nie będą zatrzymywały się na przystankach: Żory Mikołowska - Dębowa oraz Żory Mikołowska – Boczna, lecz po odjeździe z przystanku Żory Dworcowa – Leśna pojadą ulicami Leśną oraz Katowicką, w kierunku Orzesza i Mikołowa. Taką samą trasą pojadą również autobusy kursujące z Mikołowa w stronę centrum Żor.

Zmiany zostają wprowadzone do odwołania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również