Wiadomości z Żor

Sportowe Mistrzynie spotkały się z żorskimi uczennicami podczas wyjątkowej lekcji WF-u!

  • Dodano: 2024-04-10 10:00

Jestem sobą, jestem Bella! – to hasło przewodnie akcji "Mistrzynie w Szkołach", projektu autorstwa Otylii Jędrzejczak, którego celem jest mobilizacja dziewcząt do zwiększenia aktywności ruchowej. "Mistrzynie" spotkały się z młodymi żorzankami w hali MOSiR.

Wyjątkowa lekcja WF-u w Żorach

W promowaniu aktywnego trybu życia i przekazywaniu uczennicom cennych rad, Otylię Jędrzejczak wspierają wspaniałe kobiety - Olimpijki, Mistrzynie Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu. Również te, które już zakończyły kariery sportowe i dziś spełniają się zawodowo i rodzinnie.

Zdrowy styl życia wśród młodych kobiet z Żor propagowały znane sportsmenki, które przez godzinę ćwiczyły wspólnie z uczestniczkami, a także zadbały o podniesienie ich poziomu pewności siebie, wiary we własne możliwości i motywację do działania.

Do Żor przybyły:

  • Otylia Jędrzejczak – najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, Mistrzyni Olimpijska z Aten, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka Świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy, 126 krotna mistrzyni Polski.
  • Weronika Nowakowska – polska biathlonistka, trzykrotna olimpijka, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Świata i Europy, złota, srebrna i brązowa medalistka Uniwersjady, aktualnie coach, trener mentalny i dziennikarka sportowa.
  • Justyna Święty - Ersetic – lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów, złota medalistka Uniwersjady, wielokrotna mistrzyni Europy, oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, złota i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
  • Luiza Złotkowska – polska łyżwiarka szybka, wielokrotna złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski oraz srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Świata, trzykrotna medalistka Uniwersjady, srebrna i brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Wyjątkowe spotkanie odbyło się w obecności Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory, Marka Utraty – Dyrektora MOSiR Żory, Sylwii Szczepanik - kierownik hali sportowej MOSiR Żory, Adriana Lubszczyka - naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory, Anny Gawełczyk-Kretek - Dyrektor SP4 im. Otylii Jędrzejczak oraz nauczycieli i opiekunów przybyłych wraz z dziewczętami.

Uczennice żorskich szkół podstawowych usłyszały wiele ciepłych i motywujących słów. Sportsmenki opowiedziały o swoich sukcesach, ale również o codzienności, trudnych momentach, kryzysach i sposobach na pokonanie chwilowego załamania i zwątpienia we własne siły.

- W każdym sporcie jest mnóstwo momentów zwątpienia, strachu i zniechęcenia, ale po wszystkim czeka Was ogromna satysfakcja i w pamięci zostaną tylko te wspaniałe momenty, a nie złe chwile! – zwróciła się do dziewcząt Luiza Złotkowska.

- Pamiętajcie o własnych wartościach, o tym, żeby z nich nie rezygnować i się nie poddawać. Osiągnięcie celu polega nie na tym, żeby zatrzymywać się przy ścianie, tylko na tym, żeby tę ścianę zburzyć! Przekraczać barierę własnych możliwości! W Was jest siła, jesteście piękne i wyjątkowe! Pamiętajcie o tym! - mówiła Otylia Jędrzejczak.

Uczennice otrzymały w prezencie pamiątkowe koszulki oraz upominki i plakaty z autografami gwiazd sportu. W projekcie wzięło udział ok. 450 uczestniczek z naszego miasta. Wydarzenie zostało realizowane przy wsparciu i partnerstwie Urzędu Miasta Żory oraz MOSiR Żory.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również