Wiadomości z Żor

Ślubowanie klas mundurowych na żorskim Rynku [FOTO]

  • Dodano: 2024-05-15 06:45, aktualizacja: 2024-05-15 07:46

13 maja na Rynku w Żorach odbyło się uroczyste ślubowanie klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Żorach oraz klasy Oddziałów Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół Społecznych w Żorach. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali także przedstawiciele żorskiej Policji.

Ślubowanie i defilada

Uroczyste ślubowanie połączone z defiladą mundurową odbyło się w Żorach po raz pierwszy. Ministerstwa Obrony Narodowej objęło od tego roku szkolnego klasy wojskowe swoim patronatem, jako oddziały przygotowania wojskowego. W takich właśnie oddziałach ceremoniał wojskowy wymaga złożenia ślubowania na sztandar.

Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Żorach, a także Wojska (Wojska Obrony Terytorialnej, Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji oraz jednostka patronacka III Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta - 18 bielski batalion powietrznodesantowy), Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po części oficjalnej, na płycie żorskiego rynku odbył się przygotowany piknik, na którym nie zabrakło przygotowanych militarnych atrakcji. Prócz pokazów służb mundurowych, zaprezentowała się także Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz współpracujące ze szkołą żorskie mażoretki. Żorscy mundurowi przygotowali stanowisko, na którym kadeci szkół średnich, a także wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji mogli uzyskać najważniejsze informacje.

Jeżeli i ty myślisz o służbie w Policji, to zapraszamy na stronę Śląskiej Policji, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące procedury i terminów naboru - zachęca KMP w Żorach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również