Wiadomości z Żor

Słoneczniki 2023 rozdane! Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach wyróżniona

  • Dodano: 2023-10-18 08:15, aktualizacja: 2023-10-18 08:29

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna otrzymała wyróżnienie jury w ogólnopolskim konkursie Słoneczniki 2023 w kategorii Ruch, za zorganizowanie w tym roku „ŻUK Żorskiego Ukulele Festiwalu".

Docenili działania pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach!

Konkurs organizowany jest przez portal czasdzieci.pl, którego celem jest wyłonienie najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat w Krakowie, Warszawie i na terenie województwa śląskiego.

Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera. Są to odpowiednio kategorie: JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej, LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/ matematycznej, SZTUKA WIZUALNA – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej, MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej, RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej, PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej.

Najważniejszymi kryteriami konkursu są: ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka czy atrakcyjność inicjatywy oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

Jury postanowiło wyróżnić Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach im. Ottona Sterna w kategorii RUCH za zorganizowanie ŻUK Żorski Ukulele Festiwal. W ramach wydarzenia, które w naszym mieście odbywało się 20 maja br. uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach gry na ukulele, nauczyć się tańca hula, zobaczyć filmy z Hawajami w tle, posłuchać koncertów, przetestować, wygrać lub kupić własny instrument i muzyczne akcesoria oraz wystąpić w trakcie otwartego mikrofonu.

Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się na uroczystej gali w Siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również