Wiadomości z Żor

Siła Kobiet

  • Dodano: 2020-07-20 07:30, aktualizacja: 2020-07-20 07:45

Mundur jest częścią mnie – mówi jedna z bohaterek filmu dokumentalnego „Siła kobiet”, zrealizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP, którego premiera odbyła się podczas gali inaugurującej 95. rocznicę powołania policji kobiecej. Osiem bohaterek z różnym stażem służby, różnym stopniem i z różnych pionów opowiada o swojej służbie. I o tym, że kobiety też są silne.

Dokument filmowy o policjantkach zrealizowany jest w formie reportażu telewizyjnego

Realizacja zdjęć odbywała się w różnych częściach kraju, tam, gdzie policjantki pełnią służbę. Bohaterki reportażu łączą skuteczność w służbie z wysokimi wynikami w swoich specjalnościach: sztukach walki, strzelectwie, mozolnych badaniach śladów biologicznych, logistyce, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w resocjalizacyjnej służbie w policyjnej izbie dziecka czy w Kompanii Reprezentacyjnej Policji i zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Nie zabrakło również historii powołania policji kobiecej i wspomnienia ważnej postaci dla Policji Państwowej: komisarz Stanisławy Filipiny Paleolog. Więcej o jej działaniach można przeczytać także w najnowszym numerze miesięcznika " Policja 997", w artykule "Policjantki bez warkoczy".

Z kolei pełny tekst artykułu o filmie "Siła kobiet", autorstwa Izabeli Pajdały-Kusińskiej, dostępny jest na stronie internetowej miesięcznika Policja997.  

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.