Wiadomości z Żor

Siła Kobiet

  • Dodano: 2020-07-20 07:30, aktualizacja: 2020-07-20 07:45

Mundur jest częścią mnie – mówi jedna z bohaterek filmu dokumentalnego „Siła kobiet”, zrealizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP, którego premiera odbyła się podczas gali inaugurującej 95. rocznicę powołania policji kobiecej. Osiem bohaterek z różnym stażem służby, różnym stopniem i z różnych pionów opowiada o swojej służbie. I o tym, że kobiety też są silne.

Dokument filmowy o policjantkach zrealizowany jest w formie reportażu telewizyjnego

Realizacja zdjęć odbywała się w różnych częściach kraju, tam, gdzie policjantki pełnią służbę. Bohaterki reportażu łączą skuteczność w służbie z wysokimi wynikami w swoich specjalnościach: sztukach walki, strzelectwie, mozolnych badaniach śladów biologicznych, logistyce, bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w resocjalizacyjnej służbie w policyjnej izbie dziecka czy w Kompanii Reprezentacyjnej Policji i zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Nie zabrakło również historii powołania policji kobiecej i wspomnienia ważnej postaci dla Policji Państwowej: komisarz Stanisławy Filipiny Paleolog. Więcej o jej działaniach można przeczytać także w najnowszym numerze miesięcznika " Policja 997", w artykule "Policjantki bez warkoczy".

Z kolei pełny tekst artykułu o filmie "Siła kobiet", autorstwa Izabeli Pajdały-Kusińskiej, dostępny jest na stronie internetowej miesięcznika Policja997.  

ZOBACZ NAGRANIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również