Wiadomości z Żor

Sanepid zachęca do korzystania z aplikacji STOP COVID

  • Dodano: 2021-03-02 12:30

Inspekcja Sanitarna Województwa Śląskiego przystąpiła do akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGo Safe, która obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, jest kolejnym elementem ochrony i wsparcia w walce z koronawirusem.

STOP COVID to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Działa w oparciu o technologię Bluetooth. Co ważne - nic korzysta z żadnych danych użytkowników. Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli je znajdzie, a kontakt naszego telefonu z telefonem innej osoby potrwa przynajmniej 15 minut i będzie miał miejsce z odległości mniejszej niż 2 metry - zapamięta go na 14 dni. Jeśli w tym czasie właściciel któregoś z urządzeń zachoruje, użytkownicy aplikacji, z którymi się spotkał, otrzymają powiadomienie. Wszystko to całkowicie anonimowo i bezpłatnie.

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification, a tego typu aplikacją jest STOP COVID, mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego gorąco zachęcam już dziś ściągnij, uruchom aplikację - dbaj o siebie i innych – apeluje Michał Dudek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rybniku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również