Wiadomości z Żor

Ruszył nabór wniosków do programu "Mój prąd 4.0"

  • Dodano: 2022-05-04 10:45

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił czwarty nabór wniosków w programie „Mój Prąd”. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym do wyczerpania przygotowanej puli pieniędzy (350 mln zł), lecz nie dłużej niż do 22.12.2022 r.

Kto może złożyć wniosek?

Program adresowany jest dla osób fizycznych mających zawartą umowę kompleksową lub umowę sprzedaży z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej podłączonej do nowego systemu rozliczeń net-biling, a także dla prosumentów w dotychczasowym systemie opustów (net metering) – jednak pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń, potwierdzonego przez OSD.

Wsparcie finansowe obejmuje nie tylko domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV), ale także magazyny energii i ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią, gdzie data poniesienia pierwszego kosztu kwalifikowanego nie jest wcześniejsza niż 01.02.2020 r.

Wartość dofinansowania:

  • do 4 000 zł – jeśli inwestycja obejmuje tylko instalację PV,
  • do 5 000 zł – dofinansowanie do instalacji PV przy zakupie innych elementów:
  • 5 000 zł – dofinansowanie do magazynu ciepła,
  • 7 500 zł – dofinansowanie do magazynu energii elektrycznej,
  • 3 000 zł – dofinansowanie do systemu zarządzania energią (współfinansowane tylko pod warunkiem zakupu magazynu ciepła i/lub magazynu energii elektrycznej).

Łącznie dotacja z NFOŚiGW może wynieść nawet 20 500 zł przy intensywności dofinansowania dla każdego z elementów do 50% kosztów kwalifikowanych.

O dofinansowanie do nowych, dodatkowych elementów (magazynów ciepła/energii i systemów zarządzania energią) mogą ubiegać się również dotychczasowi beneficjenci, którzy skorzystali z dotacji we wcześniejszych odsłonach programu, pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń.

Wnioski można składać za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD) dostępnego na stronie Narodowego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie https://mojprad.gov.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również