Wiadomości z Żor

Rusza projekt "e-Mocni: cyfrowe umiejętności - realne korzyści"

  • Dodano: 2017-05-24 07:45, aktualizacja: 2017-05-23 10:34

Żory są jedną ze 101 gmin w Polsce, biorących udział w projekcie pn. „e-Mocni”, którego głównym celem jest rozwój edukacji cyfrowej. Już wkrótce w naszym mieście ruszą bezpłatne szkolenia, kursy e-learningowe i webinaria dla mieszkańców.

W ramach projektu pn. „e-Mocni: cyfrowe umiejętności – realne korzyści” odbywać się będą szkolenia obejmujące 9 obszarów, takich jak: edukacja, sprawy codzienne, finanse, relacje z bliskimi, praca i rozwój zawodowy, zdrowie odpoczynek i hobby, zaangażowanie obywatelskie oraz religia i potrzeby duchowe. Uczestnikami zajęć mogą zostać żorzanie, którzy nie potrafią korzystać z komputera i Internetu lub posiedli te umiejętności tylko w podstawowym stopniu.

Warto podkreślić, że w ramach projektu gmina zyska sprzęt komputerowy i oprogramowanie niezbędne do przeprowadzenia szkoleń, w tym przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. trackballe i klawiaturę z dostosowanymi klawiszami.

Instytucją koordynującą projekt w naszym mieście jest Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również