Wiadomości z Żor

Rowerzysta potrącony w strefie zamieszkania

  • Dodano: 2022-04-15 11:15

Przedwczoraj, chwilę po godzinie 14:00 na osiedlu 700-lecia Żor doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Dzięki niskiej prędkości pojazdu i czujności kierującego wszystko skończyło się dobrze.

Mundurowi apelują o wzajemne respektowanie obowiązujących przepisów

Tuż po godzinie 14:00 na osiedlu 700-lecia Żor miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem opla oraz jednośladu. Droga, na której doszło do zdarzenia, oznakowana jest strefą zamieszkania, na której obowiązują specjalne zasady w zakresie ruchu pieszych, a prędkość pojazdów ograniczona została do 20 km/h. 22-lerni kierujący samochodem marki Opel Astra jechał w kierunku ulicy Jubileuszowej, kiedy na wysokości garaży, bezpośrednio na drogę wjechał rowerzysta. 11-latek wjechał wprost pod koła samochodu, lecz dzięki opatrzności i niskiej prędkości pojazdu obyło się bez poważnych skutków. Policjanci potwierdzili, iż kierowca był trzeźwy.
Rowerzysta wraz ze swoją matką udał się do szpitala, celem diagnostyki.


Korzystając z okazji, Policja przypomina, iż zgodnie z art. 33 PRD kierujący rowerem, korzystając z chodnika albo drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu.


Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również