Wiadomości z Żor

Przyszedł do komendy i wszczął awanturę. 22-latek odpowie za znieważenie policjantów

  • Dodano: 2020-01-27 11:45

W środku nocy przyszedł do komendy i wszczął awanturę. Zażądał, aby policjanci pokazali mu swoje notatniki służbowe... Kiedy spotkał się z odmową zaczął wyzywać mundurowych wulgarnymi słowami i wymachiwać w ich kierunku rękoma.

W nocy z soboty na niedzielę w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach pojawił się 22-letni mężczyzna w towarzystwie znajomego, który z pretensjami o przebieg interwencji policyjnej zażądał natychmiastowego wglądu do notatników służbowych mundurowych. Jak się okazało mężczyzna chwilę wcześniej był uczestnikiem interwencji w znajdującym się niedaleko lokalu, gdzie został wylegitymowany.

Już od progu 22-latek był bardzo pobudzony, a jego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kiedy odmówiono mu wglądu do notatników stał się agresywny i zaczął wyzywać stróżów prawa. Z uwagi na jego bezprawne zachowanie jeden z patroli został wezwany na interwencję do komendy, w czasie której 22-latek nadal nie ustępował. Odmówił podania danych, nie chciał się uspokoić i bez opamiętania rzucał wyzwiskami. W pewnej chwili ruszył w stronę policjantów wymachując rękoma.

Stanowcza postawa mudnurowych po chwili jednak sprawiła, że mężczyzna się uspokoił. Wówczas to został pouczony ponownie o tym, że zostanie ukarany za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, odmowę podania danych osobowych oraz znieważenie interweniujących policjantów za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.