Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Przyszedł do komendy i wszczął awanturę. 22-latek odpowie za znieważenie policjantów

  • Dodano: 2020-01-27 11:45

W środku nocy przyszedł do komendy i wszczął awanturę. Zażądał, aby policjanci pokazali mu swoje notatniki służbowe... Kiedy spotkał się z odmową zaczął wyzywać mundurowych wulgarnymi słowami i wymachiwać w ich kierunku rękoma.

W nocy z soboty na niedzielę w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach pojawił się 22-letni mężczyzna w towarzystwie znajomego, który z pretensjami o przebieg interwencji policyjnej zażądał natychmiastowego wglądu do notatników służbowych mundurowych. Jak się okazało mężczyzna chwilę wcześniej był uczestnikiem interwencji w znajdującym się niedaleko lokalu, gdzie został wylegitymowany.

Już od progu 22-latek był bardzo pobudzony, a jego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Kiedy odmówiono mu wglądu do notatników stał się agresywny i zaczął wyzywać stróżów prawa. Z uwagi na jego bezprawne zachowanie jeden z patroli został wezwany na interwencję do komendy, w czasie której 22-latek nadal nie ustępował. Odmówił podania danych, nie chciał się uspokoić i bez opamiętania rzucał wyzwiskami. W pewnej chwili ruszył w stronę policjantów wymachując rękoma.

Stanowcza postawa mudnurowych po chwili jednak sprawiła, że mężczyzna się uspokoił. Wówczas to został pouczony ponownie o tym, że zostanie ukarany za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym, odmowę podania danych osobowych oraz znieważenie interweniujących policjantów za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.