Wiadomości z Żor

Przebudowany basen w Roju zachwyca! Poznaj jego atrakcje podczas Dnia Otwartego

  • Dodano: 2023-10-18 08:30, aktualizacja: 2023-10-18 08:33

Zapewniające emocje zjeżdżalnie, relaksujące dysze i masażery, a także gwarantujące świetną zabawę wodne place zabaw – to tylko część atrakcji nowego basenu otwartego w Żorach-Roju! O tym, jak zmienił się ten niezwykle popularny w przeszłości ośrodek rekreacyjny, będzie można przekonać się już 28 października, podczas jego oficjalnego otwarcia.

Przed nami Dzień Otwarty Basenu w Roju

Dzień Otwarty Basenu w Roju zaplanowano na sobotę, 28 października. Impreza rozpocz­nie się o godz. 13:00 od uroczystego przecięcia wstęgi, po którym będzie można zobaczyć na żywo, jak zmienił się ten obiekt. Zaplanowano też liczne atrakcje towarzyszące, a wśród nich m.in. pokazy ratownictwa wodnego i nurkowania w wykonaniu WOPR Żory, pokazy piłki wodnej oraz triathlonu w wersji mini. Będzie też okazja pilotować pływające modele zdalnie sterowane i skorzystać z bezpłatnych dmuchańców i samochodzików „bumper cars”. Podczas imprezy wręczone zostaną także nagrody sportowe Prezydenta Miasta Żory oraz wyróżnienia dla najlepszych uczestników rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

- To niezwykle ważna inwestycja dla na­szych mieszkańców i cieszę się, że w Żorach powstał piękny, nowoczesny basen. Cały ośro­dek robi ogromne wrażenie i jestem przekona­ny, że będzie doskonale służył lokalnej społecz­ności, a także przyciągał licznych gości – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Dzięki środkom z budżetu Miasta Żory, a także dofinansowaniu z Unii Europejskiej powstało nowoczesne kąpielisko w tradycyj­nej technologii, gdzie woda uzdatniana jest chemicznie m.in. z użyciem chloru. Niecka basenowa jest wykonana ze stali nierdzewnej i ma powierzchnię 2 234,6 m2. Znajdują się w niej m.in. dysze masujące, kula generująca fale, masażery, gejzery oraz zjeżdżalnie wod­ne! Dla młodszych i starszych dzieci wybudo­wano pełny atrakcji wodny plac zabaw z tu­nelami czy armatkami wodnymi. Powstały też nowe toalety, przebieralnie i budynki technicz­ne. Odnowione zostały również korty tenisowe i boiska do siatkówki plażowej, uporządkowa­no zieleń, ustawiono ławeczki, a przy ośrodku wybudowano zupełnie nowe parkingi.

Realizacja projektu pn. „Ośrodek rekreacyj­ny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” kosztowa­ła 43 080 363,07 zł. Miasto Żory pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 12 364 153,34 zł, w tym 10 915 177,10 zł ze środków Eu­ropejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyj­nego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020 oraz 1 448 976,24 zł z budżetu państwa.

Przebudowany basen w Roju zachwyca! Poznaj jego atrakcje podczas Dnia Otwartego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również