Wiadomości z Żor

Prawie 2 mln zł dodatkowych środków na budowę nowej drogi

  • Dodano: 2021-07-28 07:30, aktualizacja: 2021-07-29 08:41

21 lipca br. zawarto umowę ze Skarbem Państwa - Wojewodą Śląskim o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa ulicy Fabrycznej wraz z budową drogi łączącej ul. Fabryczną i ul. Boczną w Żorach razem z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym” ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość dofinansowania z ww. Funduszu wynosi 1 994 519,00 zł

Na ten cel pozyskano także środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 308 968,10 zł. Wkład własny Gminy wynosi zaledwie 3 960,60 zł.

W ramach projektu powstanie nowa droga będąca połączeniem ul. Fabrycznej i Bocznej w Żorach, a także miejsca postojowe dla samochodów. Nowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym oraz usprawni przemieszczanie się pomiędzy różnymi punktami miasta. Zbudowana zostanie również droga rowerowa o długości ok. 800 m. Przewiduje się, że inwestycja zakończy się w styczniu 2022 roku.

Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę ulicy Fabrycznej wraz z budową nowej drogi łączącej ul. Fabryczną z ul. Boczną w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prawie 2 mln zł dodatkowych środków na budowę nowej drogi

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.