Wiadomości z Żor

Prawie 2 mln zł dodatkowych środków na budowę nowej drogi

  • Dodano: 2021-07-28 07:30, aktualizacja: 2021-07-29 08:41

21 lipca br. zawarto umowę ze Skarbem Państwa - Wojewodą Śląskim o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa ulicy Fabrycznej wraz z budową drogi łączącej ul. Fabryczną i ul. Boczną w Żorach razem z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym” ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość dofinansowania z ww. Funduszu wynosi 1 994 519,00 zł

Na ten cel pozyskano także środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 308 968,10 zł. Wkład własny Gminy wynosi zaledwie 3 960,60 zł.

W ramach projektu powstanie nowa droga będąca połączeniem ul. Fabrycznej i Bocznej w Żorach, a także miejsca postojowe dla samochodów. Nowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym oraz usprawni przemieszczanie się pomiędzy różnymi punktami miasta. Zbudowana zostanie również droga rowerowa o długości ok. 800 m. Przewiduje się, że inwestycja zakończy się w styczniu 2022 roku.

Gmina Miejska Żory otrzymała dofinansowanie na przebudowę ulicy Fabrycznej wraz z budową nowej drogi łączącej ul. Fabryczną z ul. Boczną w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prawie 2 mln zł dodatkowych środków na budowę nowej drogi

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.