Wiadomości z Żor

Potrącenie dziecka na pasach

  • Dodano: 2021-05-19 11:00


Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na żorskim odcinku DK-81. Kierujący fordem potrącił na przejściu dla pieszych 12-latka.

Chłopiec w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Zdjęcie z  miejsca wypadku, na pierwszym planie samochód sprawcy, hulajnoga i buty chłopca. 

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 16.00 na żorskim odcinku „Wiślanki”, na wysokości skrzyżowania w ulicą Zamkową. Dwóch chłopców, prowadząc hulajnogi, przechodziło przez przejście dla pieszych. Dzieci weszły na pasy od strony ulicy Zamkowej i kierowały się w stronę ulicy Owocowej. Gdy 25-letnia rybniczanka zatrzymała swój pojazd, by ustąpić im pierwszeństwa, 38-latek jadący fordem pasem obok, wjechał na przejście i potrącił 12-latka.

Dziecko doznało poważnych obrażeń i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala. Drugiemu z chłopców nic się nie stało.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku. Za jego spowodowanie 38-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia.

Apelujemy do kierowców o rozwagę – zbliżając się do przejścia dla pieszych zachowajcie szczególną ostrożność, a przede wszystkim zdejmijcie nogę z gazu!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.