Wiadomości z Żor

Posłanka przekonuje do „Lata z Klimatem”

  • Dodano: 2019-07-12 07:45, aktualizacja: 2019-07-11 22:36

Nowa kampania ekologiczna ruszyła z początkiem lipca. Jakie są jej założenia i do kogo jest skierowana?

Nowa inicjatywa jest pomysłem posłanki Gabrieli Lenartowicz, która od wielu lat zaangażowana jest w tematykę ekologiczną w regionie pełniąc m.in. funkcję prezesa Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Kampania ma skłonić to zmiany zachowań i uzmysłowić, że temat dotyczy nas wszystkich tu i teraz” - mówi pani Gabriela Lenartowicz.

Kampania jest skierowana do mieszkańców regionu miast Racibórz, Rybnik, Wodzisław Śląski oraz Żory. Jak informuje pomysłodawczyni, w regionie pojawią się billboardy, materiały promocyjne związane z akcją, prowadzone będą także spotkania dotyczące promowania ekologii w życiu codziennym.

„Nie chodzi tylko o to, by uświadamiać na czym polegają zmiany klimatyczne i co nam grozi, ale bardziej podejść do sprawy utylitarnie – czy my możemy coś w tej sprawie zrobić, czy możemy przyczynić się do zmiany klimatu na lepsze albo zminimalizować skutki” - przekonuje inicjatorka kampanii

Sama akcja będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy będzie dotyczyć głównie do młodzieży w czasie trwania wakacji. Wykorzystane zostaną media społecznościowe, a na fanpage’u kampanii będą pojawiać się ciekawostki ekologiczne, praktyczne porady oraz najważniejsze informacje. Ogłoszono również ekologiczny konkurs fotograficzny o którym więcej można przeczytać na FB..

Druga akcja „Zdążyć przed smogiem” skierowana jest do kobiet zarządzających gospodarstwami domowymi.

Więcej o ekologii w naszym mieście możecie znaleźć TUTAJ. Weźmiecie udział w tej akcji?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.