Wiadomości z Żor

Popularny youtuber spotka się z młodzieżą w ramach projektu profilaktycznego

  • Dodano: 2022-03-31 12:15

"Celebruj życie bez uzależnień” to hasło przewodnie projektu profilaktycznej realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Żory oraz Komendę Miejską Policji w Żorach.

Oprócz wypowiedzi specjalistów, którzy opowiedzą o wpływie uzależnień na psychikę i życie młodzieży, uczestnicy będą też mieli okazję posłuchać koncertu popularnego wokalisty i youtubera – Kacpra Blonsky’ego.

Około 750 uczniów szkół średnich z Żor weźmie udział w projekcie profilaktycznym pn. „Celebruj życie bez uzależnień”. Jego cele będzie uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z różnymi uzależnieniami – od alkoholu, dopalaczy i narkotyków, aż po hazard czy uzależnienie od Internetu.

W roku 750. Urodzin Miasta Żory chcemy uświadamiać młodzieży, że najlepsze świętowanie to takie bez używek, które mogą negatywnie wpływać na nasze życie i prowadzić do uzależnień – mówi Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Projekt będzie składał się z trzech spotkań z młodzieżą, organizowanych żorskim kinie „Na Starówce”. Spotkania odbędą się w czwartek, 7 kwietnia o godz. 9:00 oraz 11:30, a także w piątek, 8 kwietnia o godz. 10:00. O uzależnieniach oraz ich konsekwencjach opowiedzą przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi o wpływie uzależnień na komfort i sposób funkcjonowania rodzin. Chcemy też kreować właściwe wzorce dorosłego życia, w tym wzorce dotyczące przyszłych użytkowników dróg, co jest szczególnie ważne z uwagi na wiek uczestników projektu – podkreśla mł. asp. Marcin Leśniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

W drugiej części każdego ze spotkań na scenie pojawi się Kacper Blonsky – wokalista i youtuber, autor hitu „Eluwina”, który w serwisie YouTube odtwarzano ponad 41 milionów razy! Artysta nie tylko zaśpiewa swoje piosenki, ale także opowie o tym, że warto rozwijać swoje talenty oraz pasje, zamiast marnować czas na używki.

Projekt „Celebruj życie bez uzależnień” realizuje cele Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025, który stanowi część Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Żory.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory oraz mł. insp. mgr Mariusz Klepek – Komendant Miejski Policji w Żorach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również