Wiadomości z Żor

Policjant z Żor zwyciężył na podlaskim ring

  • Dodano: 2020-09-07 11:45, aktualizacja: 2020-09-14 08:08

Sierż. szt. Adam Grabiec z Komendy Miejskiej Policji w Żorach pokonał w sobotę na ringu doświadczonego zawodnika - zdobywcę trzech prestiżowych tytułów sportowych. Pięściarze zmierzyli się podczas 42. eventu Charten Boxing Show w Białymstoku, który był transmitowany na żywo w Telewizji Polsat News Sport.

Udział policjanta w wydarzeniu oraz jego fantastyczna walka pokazały w jak doskonałej formie jest Adam

W sobotę (5.09) w Białymstoku na hali Lodowisko BOSiR odbył się event Charten Boxing Show, nad którym patronat honorowy objął tamtejszy prezydent miasta. Obok pojedynków boksu olimpijskiego z udziałem światowej sławy zawodników widzowie mogli m.in. obejrzeć walki zawodowców. Podczas jednej z nich na ringu wystąpił pełniący na co dzień służbę w żorskiej komendzie sierż.szt. Adam Grabiec.

Jego przeciwnikiem był zawodnik grupy Charten Boxing Production – organizatora gali, Daniel Urbański, były Młodzieżowy Mistrz Świata IBF, Międzynarodowy Mistrz Polski oraz mistrz krajów nadbałtyckich Federacji WBC w świecie boksu określany mianem doświadczonego i „twardego” zawodnika”. Jednak nasz kolega Adam Grabiec tuż po wyjściu z niebieskiego narożnika narzucił ostre tempo walki i już w pierwszej rundzie, lewym sierpowym powalił go na deski. Nokdaun policjanta był na tyle mocny, że przeciwnik doszedł do siebie dopiero na półmetku i pomimo tego, że próbował nadrobić zaległości, zabrakło mu na to czasu. Adam Grabiec tym samym zwyciężył na punkty na kartach wszystkich sędziów.

O walce sierż. szt. Grabca wiedziało niewielu, gdyż staje w ringach nie dla sławy, a z wielkiej pasji do tego sportu. Boks pomaga mu zachować doskonałą kondycję, wydobyć adrenalinę i zrelaksować się po ciężkiej służbie. Treningi łączy z powodzeniem z życiem zawodowym oraz rodzinnym...  w sobotnią noc po wygranej walce pokonał kilkuset kilometrową drogę na Śląsk, by wrócić do domu i udać się na służbę.

Od początku kariery sportowej policjant jest związany z BKS Jastrzębie, a obecnie jego promotorem jest Dariusz Snarski, znany polski bokser olimpijski, dusza i serce Charten Boxing Production.

Serdecznie gratulujemy Adamowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również