Wiadomości z Żor

Policjanci z Żor zatrzymali cztery osoby poszukiwane listami gończymi

  • Dodano: 2019-10-18 10:00

Policjanci z Żor zatrzymali cztery osoby poszukiwane, w tym mężczyznę, za którym wydano list gończy.

Trzy z nich wpadły w ręce stróżów prawa zaledwie w ciągu godziny. Jeden z poszukiwanych został zatrzymany, ponieważ prowadząc pojazd przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości przez mężczyznę. Podczas legitymowania okazało się jednak, że oprócz mandatu za wykroczenie drogowe, czekają go większe wydatki lub pobyt w więzieniu. 48-latka bowiem za niezapłaconą grzywnę poszukiwał Sąd Rejonowy w Chełmie, który nakazał go zatrzymać i doprowadzić do zakładu karnego. Mężczyzna chcąc cieszyć się wolnością błyskawicznie uiścił "zaległość" i odjechał z mandatem karnym.

Za nieuiszczoną grzywnę sąd poszukiwał również 60-latka z Żor, do którego drzwi zapukali wczoraj kryminalni. Po tym jak mężczyzna dowiedział się, że jest zatrzymany, skorzystał z prawa do powiadomienia rodziny, a ta wybawiła go od więzienia. Jeden z krewnych dokonał wpłaty tytułem niezapłaconej grzywny i tym samym mężczyzna mógł zostać w domu.

Dwie kolejne osoby, które wpadły wczoraj w ręce mundurowych to 22-letnia mieszkanka Żor poszukiwana przez miejscowy sąd i 30-latek poszukiwany listem gończym przez rybnicką prokuraturę oraz przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. Oboje jeszcze tego samego dnia trafili za kratki, gdzie odbywają orzeczone kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również