Wiadomości z Żor

Policja podsumowała weekend majowy 2023 na Śląsku

  • Dodano: 2023-05-08 09:00

Majówka za nami. Jak co roku policjanci drogówki czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Każdego dnia kilkuset mundurowych pełniło służbę na śląskich drogach. Od piątku do środy w naszym województwie doszło do 19 wypadków drogowych. Na śląskich drogach zginęły 3 osoby, a 25 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali 175 pijanych kierowców. 

Weekend majowy na Śląsku

Tegoroczna majówka trwała do środy. Śląska drogówka tradycyjnie dbała o bezpieczeństwo kierujących i ich pasażerów, a także pieszych. Każdego dnia kilkuset policjantów pełniło służbę na śląskich drogach.

Na śląskich drogach doszło do 19 wypadków, w których 25 osób zostało rannych. Podczas weekendu majowego na naszych drogach zginęły 3 osoby. Dobre warunki pogodowe zachęcały kierowców do szybszej jazdy, co z pewnością przełożyło się na liczbę kolizji, których odnotowano 575. Oznacza to, że statystycznie na śląskich drogach co ok. 13 minut dochodziło do stłuczki.

Policyjne apele o niełączenie alkoholu z jazdą niestety nie do wszystkich dotarły. Mimo konsekwencji nie tylko prawnych, ale również tych moralnych, które ze sprawcami poważnych wypadków zostają nawet przez całe życie, wciąż są tacy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podczas tegorocznej majówki policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 175 pijanym kierującym.

            

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również