Wiadomości z Żor

Pogoda na Wielkanoc 2023. Sprawdźcie najnowszą prognozę pogody na święta!

  • Dodano: 2023-04-07 08:00, aktualizacja: 2023-04-07 07:58

Po chłodnym początku tegorocznej wiosny wszyscy zastanawiaj się, jaka pogoda będzie w święta wielkanocne. Czy czekają nas "białe święta"? Sprawdźcie prognozę pogody na Wielkanoc 2023.

Jaka będzie pogoda na święta wielkanocne?

Choć w kalendarzu mamy już wiosnę, za oknem znów panuje zima. Świąteczny weekend zapowiada się nieco cieplej i bez przymrozków, ale za to będzie dość deszczowy. Według prognozy opublikowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB pogoda może nas nieco rozczarować. 

W Wielką Sobotę 8 kwietnia prognozowane jest duże zachmurzenie. Temperatura minimalna wyniesie od 2 do 6 stopni. Możliwe są opady deszczu lub mżawki, a w górach, gdzie temperatura może spaść nawet do 0 stopni, możliwe będą opady śniegu. 

W Wielkanoc 9 kwietnia oraz w lany poniedziałek 10 kwietnia pogoda będzie bardzo podobna. Na niebie dominować będą chmury i mogą wystąpić okresowe opady deszczu, a w górach śniegu. Prognozowana w tych dniach temperatura minimalna wyniesie od 2 do 6 stopni, a maksymalna od 8 do 13 stopni. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Niestety, idąc do kościoła z koszyczkiem, będziemy musieli zabrać ze sobą parasol i ciepłą kurtkę, a w śmigus-dyngus znów możemy... zmoknąć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również