Wiadomości z Żor

Podsumowanie sezonu Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika. Mamy nowego-starego mistrza!

  • Dodano: 2023-05-24 10:45

W maju zakończyły się rozgrywki „Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika” w sezonie 2022/2023. W rozgrywkach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach wzięło udział osiem zespołów, a w okresie od września 2022 do maja 2023 dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 17 na tamtejszym boisku „Orlik” rozegrano 21 kolejek, łącznie 84 spotkania.

Zakończenie sezonu 2022/2023

Nowym, starym mistrzem została powracająca do ligi po roku przerwy drużyna „Palar Trans Ba-Ha Żory”, która w całym sezonie przegrała tylko jedno spotkanie, a także zdobyła największą liczbę bramek (243 gole) oraz miała najszczelniejszą defensywę tracąc w rozgrywkach 41 bramek. Na drugim miejscu zmagania ukończyła drużyna „Dream Team”, która jako jedyna była w stanie urwać punkty zwycięzcom. Na najniższym miejscu na podium uplasowała się natomiast ekipa „Pniówek Team”. W klasyfikacji fair-play zwyciężyły drużyny „Palar Trans”, „Dream Team” oraz „Drunken Sharks” otrzymując w całych rozgrywkach po jednej żółtej kartce. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Radosław Łukasik z drużyny „Palar Trans Ba-Ha Żory”, zdobywca 67 trafień.

Zmagania odbywały się pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kosztyły, który ufundował także nagrody dla najlepszych zespołów. Oficjalne zakończenie sezonu odbyło się podczas ostatniej kolejki, zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody z rąk Dyrektora MOSiR Marka Utraty.

Komplet wyników można odnaleźć na stronie www.mosir.zory.pl w zakładce "lig".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również