Wiadomości z Żor

Piłaś/-eś nie jedź!

  • Dodano: 2020-09-29 08:15, aktualizacja: 2020-09-29 08:31

W ciągu minionego weekendu na śląskich drogach policjanci zatrzymali ponad 30 nietrzeźwych kierowców, niestety dwóch także w naszym mieście. Kobieta i mężczyzna, którzy zdecydowali się prowadzić po tzw. „jednym głębszym” teraz staną przed sądem.

Grozi im do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i zakaz wsiadania „za kółko”

W piątek popołudniu 31-letnia mieszkanka Żor spowodowała kolizję z innymi pojazdami na parkingu przyblokowym w rejonie osiedla Sikorskiego. Uderzyła w toyotę oraz opla, a kiedy została poddana badaniu na alkomacie urządzenie wykazało, że ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj z kolei policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 56-letniego kierowcę, pochodzącego z powiatu pszczyńskiego. Mężczyzna prowadził mazdę na żorskich drogach z wynikiem sięgającym ponad promil alkoholu w organizmie.

Niestety zachowanie tych osób jest przykładem kompletnego braku wyobraźni na drodze, ale też brakiem jakiejkolwiek odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i innych. Pamiętajmy, że tak naprawdę nie tylko surowe kary przewidziane dla pijanych kierowców powinny odstraszać przed ryzykowanym zachowaniem za kierownicą, ale przede wszystkim najwyższa stawka jaką możemy zapłacić za swą bezmyślność, czyli ludzkie życie...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.