Wiadomości z Żor

Pijany za kierownicą staranował ogrodzenie i wjechał w dom

  • Dodano: 2021-05-19 11:00

Zdewastowane ogrodzenie, zniszczona elewacja domu, a także 20 metrów trawnika to bilans strat spowodowanych dzisiaj w nocy przez pijanego kierowcę. 35-latek kierujący volkswagenem jadąc z nadmierną prędkością zagapił się staranował ogrodzenie prywatnej posesji.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu 

Dzisiaj przed godziną 3.00 w nocy policjanci zostali wezwani na ulicę Włościańską, gdzie pijany kierowca wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec Gołkowic, jadąc z nadmierną prędkością zagapił się i z impetem uderzył w płot. Zniszczeniu uległy cztery przęsła, betonowe płyty, a także 20 metrów trawnika, śmietnik oraz elewacja budynku i filar, w które uderzył kierowca.

Policjanci przebadali na alkomacie 35-latka i potwierdzili, że mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2 promila alkoholu!

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 35-latkowi grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami, wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia. Będzie musiał też pokryć koszty strat poniesionych przez właściciela posesji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.