Wiadomości z Żor

Pijany ojciec zabrał dziecko byłej partnerce, wsiadł z nim na rower i uciekał przez las

  • Dodano: 2020-05-05 09:15

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę ze swoją byłą partnerką, zabrał z domu kilkuletnie dziecko, a następnie na rowerze uciekł z nim przez las.

Mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Dzięki skutecznej interwencji chłopiec szczęśliwie wrócił do mamy, a jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


W sobotę, późnym wieczorem policjanci interweniowali w mieszkaniu, gdzie chwilę wcześniej doszło do awantury pomiędzy byłymi partnerami. Jak się okazało do kobiety zamieszkującej wraz z 5-letnim synem znienacka przybył pijany, były partner. Podczas kłótni mężczyzna zabrał syna, wsadził go na rower i ruszył w nieznane. Matka chłopca natychmiast zaalarmowała policjantów, a ci ustalili możliwą trasę, którą nieodpowiedzialny ojciec mógł się poruszać i namierzyli go w jego miejscu aktualnego zamieszkania.

Mundurowi zatrzymali 29-latka na terenie powiatu rybnickiego i ustalili, że drogę z Żor pokonał w ciemnościach, przez las, bez jakiegokolwiek oświetlenia. Na domiar złego, jak przyznał sam ojciec, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna w chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

Mężczyzna potwierdził, że pił wcześniej, zanim odwiedził byłą partnerkę

Chłopiec szczęśliwie wrócił pod opiekę mamy. Jego ojciec w związku z agresywnym zachowaniem, ogólnym pobudzeniem i stanem nietrzeźwości, a także z powodu zagrożenia dla innych trafił do policyjnej celi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.