Wiadomości z Żor

Pijany ojciec zabrał dziecko byłej partnerce, wsiadł z nim na rower i uciekał przez las

  • Dodano: 2020-05-05 09:15

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który wszczął awanturę ze swoją byłą partnerką, zabrał z domu kilkuletnie dziecko, a następnie na rowerze uciekł z nim przez las.

Mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Dzięki skutecznej interwencji chłopiec szczęśliwie wrócił do mamy, a jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


W sobotę, późnym wieczorem policjanci interweniowali w mieszkaniu, gdzie chwilę wcześniej doszło do awantury pomiędzy byłymi partnerami. Jak się okazało do kobiety zamieszkującej wraz z 5-letnim synem znienacka przybył pijany, były partner. Podczas kłótni mężczyzna zabrał syna, wsadził go na rower i ruszył w nieznane. Matka chłopca natychmiast zaalarmowała policjantów, a ci ustalili możliwą trasę, którą nieodpowiedzialny ojciec mógł się poruszać i namierzyli go w jego miejscu aktualnego zamieszkania.

Mundurowi zatrzymali 29-latka na terenie powiatu rybnickiego i ustalili, że drogę z Żor pokonał w ciemnościach, przez las, bez jakiegokolwiek oświetlenia. Na domiar złego, jak przyznał sam ojciec, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna w chwili zatrzymania w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

Mężczyzna potwierdził, że pił wcześniej, zanim odwiedził byłą partnerkę

Chłopiec szczęśliwie wrócił pod opiekę mamy. Jego ojciec w związku z agresywnym zachowaniem, ogólnym pobudzeniem i stanem nietrzeźwości, a także z powodu zagrożenia dla innych trafił do policyjnej celi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również