Wiadomości z Żor

Pięściami okładał po twarzy 70-latka, po czym go okradł. Multirecydywista zatrzymany

  • Dodano: 2021-08-12 09:15

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 39-latka, który dopuścił się rozboju na 70-letnim mieszkańcu Żor. Sprawca przyparł mężczyznę swoim ciałem do poręczy schodów, uderzał pięścią po twarzy, po czym ukradł z kieszeni 100 złotych i zbiegł. Przestępcę namierzyli i zatrzymali kryminalni. Choć nie przyznawał się do winy, zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Zaatakował 70-latka i ukradł mu 100 zł

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Piaskowej w Żorach, gdzie w godzinach popołudniowych 39-latek zaatakował starszego mężczyznę. Sprawca znienacka przyparł go do poręczy, a potem uderzał pięścią po twarzy. Gdy doprowadził swoją ofiarę do stanu bezbronności, z kieszeni koszuli wyjął mu 100 złotych i wybiegł z budynku.

Po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, natychmiast zajęli się wytypowaniem sprawcy. W krótkim czasie ustalili, że jest nim dobrze im znany 39-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu. Namierzyli go i zatrzymali już kolejnego dnia rano.

39-latek początkowo nie przyznawał się do popełnienia rozboju i zaprzeczał, aby w tym dniu był na ulicy Piaskowej. Szybko jednak zmienił zdanie, gdy dowiedział się, że kryminalni zdążyli już zgromadzić materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyźnie przedstawiono zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-latka

Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się liczyć też z tym, że na wymiar ostatecznej kary wpłynie jego przeszłość kryminalna i fakt, iż kilka miesięcy temu opuścił więzienną celę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.