Wiadomości z Żor

Pięściami okładał po twarzy 70-latka, po czym go okradł. Multirecydywista zatrzymany

  • Dodano: 2021-08-12 09:15

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował na trzy miesiące 39-latka, który dopuścił się rozboju na 70-letnim mieszkańcu Żor. Sprawca przyparł mężczyznę swoim ciałem do poręczy schodów, uderzał pięścią po twarzy, po czym ukradł z kieszeni 100 złotych i zbiegł. Przestępcę namierzyli i zatrzymali kryminalni. Choć nie przyznawał się do winy, zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Zaatakował 70-latka i ukradł mu 100 zł

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Piaskowej w Żorach, gdzie w godzinach popołudniowych 39-latek zaatakował starszego mężczyznę. Sprawca znienacka przyparł go do poręczy, a potem uderzał pięścią po twarzy. Gdy doprowadził swoją ofiarę do stanu bezbronności, z kieszeni koszuli wyjął mu 100 złotych i wybiegł z budynku.

Po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, natychmiast zajęli się wytypowaniem sprawcy. W krótkim czasie ustalili, że jest nim dobrze im znany 39-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu. Namierzyli go i zatrzymali już kolejnego dnia rano.

39-latek początkowo nie przyznawał się do popełnienia rozboju i zaprzeczał, aby w tym dniu był na ulicy Piaskowej. Szybko jednak zmienił zdanie, gdy dowiedział się, że kryminalni zdążyli już zgromadzić materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyźnie przedstawiono zarzut rozboju, którego dopuścił się w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-latka

Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się liczyć też z tym, że na wymiar ostatecznej kary wpłynie jego przeszłość kryminalna i fakt, iż kilka miesięcy temu opuścił więzienną celę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również