Wiadomości z Żor

"Pierogi dla wolnej Ukrainy" już w sprzedaży!

  • Dodano: 2022-03-18 08:00, aktualizacja: 2022-03-20 20:51

Startuje akcja „Pierogi dla wolnej Ukrainy”! Już od najbliższego piątku, 18 marca w Żorach będzie można kupić pyszne pierogi, wykonane przez uchodźczynie z Ukrainy, a jednocześnie wesprzeć szczytny cel - zakup żywności dla żołnierzy walczących w Ukrainie.

Akcja "Pierogi dla wolnej Ukrainy"

Fundacja „Podzielmy się Dobrem” wraz z salą bankietową „Arkadia”, Leśną Szkołą Podstawową w Żorach i Stowarzyszeniem „Ku Naturze” Żory zainicjowała akcję „Pierogi dla wolnej Ukrainy”. Jej celem jest zatrudnienie aż 50 kobiet, które upuściły Ukrainę w obawie przed wojną. Kobiety te będą ręcznie przygotowywały tradycyjne ukraińskie pierogi z mięsem, serem, kapustą, ziemniakami i wiśniami według tradycyjnych receptur. Produkty te mają prosty skład i oczywiście nie zawierają konserwantów.

Gdzie można kupić pierogi?

Będzie można ich spróbować już od najbliższego piątku, 18 marca. Sprzedawane będą na Rynku w Żorach – obok karuzeli „Żorzanka”, w Galerii Wiślanka oraz u innych partnerów, z którymi prowadzone są obecnie rozmowy. Możliwe jest również zamówienie pierogów pod numerem telefonu: 784 392 882. Cena za 10 sztuk to 25 zł (przy zamówieniach większej ilości możliwa negocjacja ceny).

Cały dochód z akcji (po odliczeniu pensji oraz kosztu przygotowania i składników) przeznaczony będzie na wsparcie żywnościowe dla osób pozostających na obszarach objętych działaniami wojennymi. Organizatorzy akcji zamierzają kupić konserwy oraz produkty, które można łatwo i szybko przygotować w trudnych wojennych warunkach.

W ten sposób akcja nie tylko daje pracę uchodźczyniom, ale tez wspiera ważny cel i pozwala nam poznać kulturę kulinarną Ukrainy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również