Wiadomości z Żor

"Pierogi dla wolnej Ukrainy" już w sprzedaży!

  • Dodano: 2022-03-18 08:00, aktualizacja: 2022-03-20 20:51

Startuje akcja „Pierogi dla wolnej Ukrainy”! Już od najbliższego piątku, 18 marca w Żorach będzie można kupić pyszne pierogi, wykonane przez uchodźczynie z Ukrainy, a jednocześnie wesprzeć szczytny cel - zakup żywności dla żołnierzy walczących w Ukrainie.

Akcja "Pierogi dla wolnej Ukrainy"

Fundacja „Podzielmy się Dobrem” wraz z salą bankietową „Arkadia”, Leśną Szkołą Podstawową w Żorach i Stowarzyszeniem „Ku Naturze” Żory zainicjowała akcję „Pierogi dla wolnej Ukrainy”. Jej celem jest zatrudnienie aż 50 kobiet, które upuściły Ukrainę w obawie przed wojną. Kobiety te będą ręcznie przygotowywały tradycyjne ukraińskie pierogi z mięsem, serem, kapustą, ziemniakami i wiśniami według tradycyjnych receptur. Produkty te mają prosty skład i oczywiście nie zawierają konserwantów.

Gdzie można kupić pierogi?

Będzie można ich spróbować już od najbliższego piątku, 18 marca. Sprzedawane będą na Rynku w Żorach – obok karuzeli „Żorzanka”, w Galerii Wiślanka oraz u innych partnerów, z którymi prowadzone są obecnie rozmowy. Możliwe jest również zamówienie pierogów pod numerem telefonu: 784 392 882. Cena za 10 sztuk to 25 zł (przy zamówieniach większej ilości możliwa negocjacja ceny).

Cały dochód z akcji (po odliczeniu pensji oraz kosztu przygotowania i składników) przeznaczony będzie na wsparcie żywnościowe dla osób pozostających na obszarach objętych działaniami wojennymi. Organizatorzy akcji zamierzają kupić konserwy oraz produkty, które można łatwo i szybko przygotować w trudnych wojennych warunkach.

W ten sposób akcja nie tylko daje pracę uchodźczyniom, ale tez wspiera ważny cel i pozwala nam poznać kulturę kulinarną Ukrainy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.