Wiadomości z Żor

Pełne ręce roboty żorskiej drogówki

  • Dodano: 2021-09-20 08:15, aktualizacja: 2021-09-20 08:32

Z promilami na rowerze i za kierownicą, bez żadnych uprawnień, czy po zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Takich przewinień dopuścili się uczestnicy ruchu drogowego, którzy wpadli w środę w ręce policjantów. Mundurowi apelują – bądźcie rozsądni i odpowiedzialni, bezpieczeństwo to przecież nasza wspólna sprawa!

Pierwsza w ręce mundurowych wpadła 56-letnia mieszkanka Rybnika

Została przyłapana godziną przed 9.00 na ulicy Włościańskiej kiedy prowadziła samochód po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma wprawdzie niespełna pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak nie powinna w tym stanie zasiadać za kierownicą.

31-latka nie miała uprawnień

Niecałą godzinę później policjanci zatrzymali do kontroli inną, nieodpowiedzialną uczestniczkę ruchu drogowego. 31-latka prowadziła fiata, podczas gdy nigdy nie posiadała ku temu uprawnień. Jak się okazało, wcześniej wielokrotnie była karana za to wykroczenie i niestety po raz kolejny wsiadła za kierownicę.

Wyobraźni zabrakło też trzem rowerzystom, którzy jednośladem przemierzali żorskie drogi

Do kontroli zostali zatrzymani na ulicach: Wodzisławskiej, Głównej i Gwarków. 31-latek miał nieco ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, 53-latek sporo ponad 1,5 promila, a trzeci, 56-letni blisko 2,5 promila.

48-latek bez prawa jazdy

Do niechlubnego grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył też 48-letni kierowca scanii, pochodzący z województwa świętokrzyskiego, który w maju tego roku stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w godzinach dopołudniowych na ulicy Brzozowej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.