Wiadomości z Żor

Park w Baranowicach tej wiosny rozkwitnie w wyjątkowym stylu [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-04-05 08:45, aktualizacja: 2023-04-05 08:53

Wielkie zmiany w baranowickim parku! Komin dawnej kuźni, na którego szczycie znajduje się okazałe bocianie gniazdo, jest już gotowy. Dzięki temu, że prace nad renowacją komina zakończyły się jeszcze zimą, udało się ułożyć na nim gniazdo przed powrotem jego właścicieli z ciepłych krajów. Kończy się również remont zabytkowej lodowni.

W parku przypałacowym wiele się dzieje!

Teren został już uprzątnięty i wyrównany. Trwa utwardzanie alejek oraz układanie kostki granitowej. Odtwarzane są zabytkowe bramy wjazdowe. Ścieżki spacerowe wkrótce zostaną wysypane grysem granitowym. Pojawią się również nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury. Już niedługo, gdy park się zazieleni, w pełni ukaże swoje piękne oblicze.

Przypomnijmy, że w ramach projektu pn. „W trosce o śląskie dziedzictwo – renowacja Zespołu Parkowo - Pałacowego w Żorach” Miasto Żory pozyskało dofinansowanie w wysokości aż 16 206 185,59 zł, a całkowita wartość projektu wynosi 29 583 464,89 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Termin realizacji projektu został wydłużony do 30 września 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również