Wiadomości z Żor

Nowe drogi oraz rondo ułatwią dojazd mieszkańcom Rogoźnej

  • Dodano: 2022-09-09 08:15, aktualizacja: 2022-09-09 08:26

Rogoźna to jedna z dzielnic Żor, w których najszybciej przybywa mieszkańców. Powstały tam nowoczesne osiedla domków jednorodzinnych, które wciąż się rozbudowują. By ułatwić mieszkańcom dojazd do nich, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowych dróg oraz ronda, które połączy je z ulicą Wodzisławską.

Podpisano umowę na budowę ronda

Miasto Żory podpisało umowę z firmą HLS System Sp. z o.o., która zajmie się budową nowego ronda na styku ulic Wodzisławskiej i Rolniczej. Wraz z rondem wybudowane zostaną drogi łączące ul. Wodzisławską z ul. Wileńską, które ułatwią komunikację mieszkańcom Osiedla Europejskiego i okolicznych zabudowań.

– To ważna inwestycja, która przyniesie mieszkańcom Żor liczne korzyści. Dzięki niej będzie można łatwiej skręcić w kierunku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 i północnej części dzielnicy Rogoźna, a także sprawnie i bezpiecznie dojechać do licznych domów znajdujących się w południowej części tej dzielnicy. Budowa nowej drogi pozwoli też zmniejszyć ruch na ulicach Chopina, Wieniawskiego czy Drwali, co z pewnością jest dobrą informacją dla mieszkających tam osób – podkreśla Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Wzdłuż drogi powstanie także ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu dofinansowanego przez Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a jej koszt wyniesie 10 524 758,57 zł. Zakończenie prac planowane jest na 25.12.2023 r.

Nowe drogi oraz rondo ułatwią dojazd mieszkańcom Rogoźnej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również