Wiadomości z Żor

Nietypowa sytuacja na skrzyżowaniu. Samochód stanął w płomieniach!

  • Dodano: 2022-06-14 11:00

Samozapalenie samochodu przyczyną utrudnień na skrzyżowaniu ulicy Rybnickiej z ulicą Armii Krajowej. Dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych nikomu nic się nie stało. Utrudnienia w rejonie skrzyżowania trwały około 1,5 godziny.

Zanim ruszysz w wakacyjną podróż - sprawdź swój samochód!

W niedzielę około godziny 15:30 dyżurny otrzymał informację o pojeździe, który zapalił się w rejonie skrzyżowania przy ulicy Rybnickiej. Według relacji kierująca usłyszała silny stuk w samochodzie i zobaczyła, jak kierujący za nią, zaczął ostrzegać ją światłami o niebezpieczeństwie. Chwilę później zauważyła dym wydobywający się spod pokrywy silnika i niezwłocznie zatrzymała renaulta możliwie blisko krawędzi.

54-letniej mieszkance powiatu rybnickiego oraz podróżującym wraz z nią dwóm koleżankom na szczęście nic się nie stało. Ruch na skrzyżowaniu kierowany był przez mundurowych do momentu wygaszenia pojazdu i usunięcia pozostałości z jezdni. Podczas kontroli okazało się, iż pojazd ma od ponad roku nieaktualne badania techniczne.

- W związku ze zbliżającym się długim weekendem, okresem wakacyjnym oraz zaplanowanymi podróżami przypominamy o dbaniu o należyty stan techniczny pojazdu, który warto zweryfikować przed dłuższą podróżą, aby uniknąć lub zminimalizować tego typu niebezpieczne sytuacje - przekazują żorscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również