Wiadomości z Żor

Nie wykonujesz kary ograniczenia wolności? Możesz za to trafić do więzienia

  • Dodano: 2020-01-30 08:15, aktualizacja: 2020-01-29 11:31

Taki los spotkał 35-letniego mieszkańca Żor, który zlekceważył wyrok sądu i nie wykonał orzeczonej kary ograniczenia wolności.

Mężczyzna został wczoraj zatrzymany przez kryminalnych, gdy stawił się na dozór. Sąd zważając na jego stosunek do prawa zamienił mu wcześniejszą karę na bezwględne więzienie.

Kara ograniczenia wolności jest wymierzana w miesiącach, a skazany w czasie jej odbywania nie może bez zgody sądu zmieniać miejsca stałego pobytu, jest obowiązany do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne i ma obowiązek udzielania wyjaśnień dotyczących przebiegu kary. Niestety nierzadko zdarza się, że niektórzy z nich zupełnie bagatelizują te obowiązki, a nawet ich nie wykonują w ogóle. Wówczas nie pozostaje nic innego, aby skazanemu wcześniej orzeczoną karę ograniczenia wolności zamienić na karę więzienia.

Tak też się stało w przypadku 35-latka z Żor, wobec którego na początku stycznia sąd podjął decyzję o zmianie kary i wydał nakaz zatrzymania mężczyzny oraz zarządził za nim poszukiwania. Wczoraj został on zatrzymany pzrze krymianlnych i trafił do jednego ze śląskich zakładów karnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również