Wiadomości z Żor

MZK Jastrzębie-Zdrój zmienia rozkład jazdy. Będą nowe połączenia do Żor

  • Dodano: 2021-11-09 14:00

Międzygminny Związek Komunikacyjny ruszył z konsultacjami z pasażerami w Czerwionce-Leszczynach. Od stycznia zmieni się rozkład jazdy również dla Żor czy Suszca. Będą nowe połączenia!

Pasażerowie MZK Jastrzębie-Zdrój muszą się przygotować na znaczące zmiany już od stycznia przyszłego roku. Wówczas nastąpi zmiana rozkładu jazdy w Czerwionce-Leszczynach, Suszcu, Żorach i gminach ościennych.

Międzygminny Związek Komunikacyjny ruszył z konsultacjami przeprowadzanymi z pasażerami w Czerwionce-Leszczynach. Planowane zmiany kursowania komunikacji dotkną również Żor i Suszca. Pojawią się nowe trasy i nowa numeracja linii.

Zmiany w rozkładzie jazdy MZK. Dotkną również Żor

Znikną dotychczasowe oznaczenia linii (od 309 do 313), a pojawią się linie o numerach od 301 do 306. Pozostaną linie: 307 Pawłowice-Żory, natomiast linie 308 A,B,C zastąpi jedna linia 308 Żory-Suszec. Nowością jest także połączenie pomiędzy Żorami i Rybnikiem przez Stanowice, Bełk, Palowice i Szczejkowice (linia 306). Autobusy MZK będą również obsługiwać Książenice i Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach (linie 302 i 303), skąd linią 302 będzie można dojechać do Rybnika - informuje MZK.

Zmiany można już dostrzec na stronie internetowej MZK w dziale „Elektroniczny rozkład jazdy”. Podstawą do zmian były głównie konsultacje z władzami Czerwionki-Leszczyn, Suszca i Żor. Samorządowcy brali pod uwagę pojawiające się od wielu miesięcy sugestie pasażerów, ale również możliwości finansowe swoich gmin, gdyż to z budżetów samorządów finansowana jest komunikacja autobusowa.   

Opublikowany w sieci rozkład jazdy to element pierwszego etapu konsultacji z pasażerami, więc nic nie jest jeszcze przesądzone. W tej chwili korzystający z komunikacji gminnej mogą składać do MZK wnioski, sugestie i uwagi.

Będzie to możliwe do 21 listopada za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, pocztą tradycyjną lub osobiście.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku. Jak zapewnia MZK, wówczas rozpocznie się drugi etap konsultacji, a ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w lutym.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również