Wiadomości z Żor

Mundurowi wspierają akcję LATO W MIEŚCIE

  • Dodano: 2020-07-21 07:30, aktualizacja: 2020-07-21 07:48

W Żorskim Klubie Rebus ruszyła właśnie akcja LATO W MIEŚCIE. Na zaproszenie organizatorów wczoraj gościli w nim policjanci z miejscowej komendy. Podczas spotkania z dziećmi w ramach "drzwi otwartych" rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa na wakacjach.

Żorski profilaktyk asp. Krzysztof Nieszporek i dzielnicowy st.asp. Krzysztof Starowicz odwiedzili dzisiaj uczestników spotkania, które w ramach akcji LATO W MIEŚCIE zorganizowano w osiedlowym Klubie Rebus. Z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych policjanci przeprowadzili pogadankę z kilkuosobową grupą dzieci. Stróże prawa przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania się w domu, na podwórku, ale także nad wodą, w podróży, czy w czasie krótkich wyjazdów za miasto.

Podczas spotkania zwrócili również uwagę na zasady zachowania się w kontakcie z nieznajomymi, a ponadto przypomnieli o zasadach powiadamiania służb ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożenia. Poinstruowali też dzieci, jak poprawnie korzystać z numerów alarmowych.

Tematyka poruszona w ramach dzisiejszej wizyty wpisuje się płynnie w trwającą, ogólnopolską akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęconą bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu BEZPIECZNE WAKACJE

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.